Log in
    

Polski Himalaizm Zimowy - Pobieda 2010

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

pobieda2010-logo28 lipca wyjechała z kraju 4 osobowa wyprawa z planem zdobycia szczytów Chan Tengri 6995 m i Piku Pobiedy 7439. Ekipa w składzie Krzysztof Starek, Daniel Piskorz, Wojciech Kozub i Jakub Hornowski już 2 sierpnia, o godzinie 18:00  czasu lokalnego założyła bazę pod północną ścianą Chan Tengri. Od wtorku 3 sierpnia uczestnicy wyprawy rozpoczną wejścia aklimatyzacyjne.

Celem jest wejście na Chan Tengri oraz najtrudniejszy szczyt masywu Tien Szan - Pik Pobiedy. Wyprawa ma charakter aklimatyzacyjny, przed zimową wyprawą na Broad Peak – jeden z pięciu ośmiotysięczników nie zdobytych dotąd zimą, w ramach programu Polski Himalaizm Zimowy.

Uczestnicy:

Wojtek Kozub

Wojciech Kozub – 29 lat, przewodnik tatrzański, instruktor wspinaczki sportowej. Laureat Kolosa 2007 oraz Jedynki 2009.  Interesuje się wspinaniem na dużych ścianach, eksplorowaniem mało  uczęszczanych rejonów świata oraz wyprawami rowerowymi.

 

Krzysztof Starek

Krzysztof Starek – 37 lat, instruktor narciarstwa wysokogórskiego, na co dzień logistyk w jednej z firm szkoleniowych. Współautor nowych dróg wspinaczkowych w Tatrach, Alpach, Himalajach, Pamirze. Laureat Jedynki 2009, za wybitne osiągnięcie wspinaczkowe roku.

 

KHornowski

Kuba Hornowski – 27 lat ukończył anglistykę na AP w Krakowie, obecnie studiuje ratownictwo medyczne. Na co dzień ratownik TOPR. Jest asystentem lekarza. Wspina się od 10 lat. Na swoim koncie ma wiele wspinaczek zimowych i letnich, w różnych rejonach świata. Jest zapalonym skialpinistą i przewodnikiem tatrzańskim.

 

Daniel Piskorz

Daniel Piskorz – 32 lata. Jego pasją są góry, te najbardziej ukochane, to oczywiście Tatry. Pasja do Tatr to również pasja do Podhala, do folkloru, do ludzi. Jako turysta schodził je wszerz i wzdłuż poznając je, fotografując, smakując. Od 2001 roku związany z Krakowskim Klubem Alpinistycznym, tam pod okiem starszych kolegów stawiał pierwsze kroki w świecie taternickim. Dzięki wspinaniu poznał Tatry na nowo, od tej innej strony. W miarę jedzenia apetyt rośnie, i od tej innej strony, zaczął również poznawać inne góry świata.

droga-ChanSfotMHennig640pix

Chan Tengri - droga północną ścianą, przez "plecy" Czapajewa (fot. Marcin Hennig)

droga-PobiedafotMHennig640pix

Pik Pobiedy - droga klasyczna przez zachodni wierzchołek (fot. Marcin Hennig)

pobieda2010-logo

Źródło: Polski Himalaizm Zimowy

Pik Pobiedy - droga klasyczna przez zachodni wierzchołek (fot. Marcin Hennig)