Log in
    

Wyprawa zimowa PZA na Broad Peak - atak trwa

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wczoraj Adam Bielecki i Artur Małek nie zdołali przejść szczeliny na wysokości 7820 m i wycofali się do C3. Noc z 17-go na 18-go spędzili właśnie w C3. Podchodzący wczoraj z dwójki Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski minęli obóz trzeci i rozbili biwak szturmowy na wysokości 7400m i śpią w tym miejscu.

Fot. polskihimalaizmzimowy.pl

Biwak wypadł w miejscu gdzie 16.02 dotarli Amin i Shaheen i gdzie pozostawili część ładunku. Jeszcze 16.02 Amin i Shaheen zeszli do bazy. Dziś Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski zaatakują szczyt na lekko, startując z biwaku na 7400 m - jest to w dalszym ciągu dość nisko ale dobre warunki pogodowe podnoszą szansę zespołu.

W bazie jest kierownik wyprawy Krzysztof Wielicki. Zespół koordynujący w Polsce nie wie na ten moment gdzie przebywa Karim Hayyat.

Powyższe zdjęcie obrazuje miejsce wczorajszego odwrotu Bieleckiego i Małka - jest to miejsce oznaczone pierwszą z prawej zieloną linią gdzie powinna zawisnąć nad szczeliną lina poręczowa. Tej widocznej szczeliny nie udało się pokonać. Fot. polskihimalaizmzimowy.pl

Źródło: polskihimalaizmzimowy.pl