Logo

Wyprawa PZA na Dhaulagiri kończy akcję górską, Kinga i Rafał atakują szczyt

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Uczestnicy wyprawy na Dhaulagiri po nieudanym ataku rezygnują z dalszej akcji górskiej i powli zbierają się do domu. W międzyczasie Kinga Baranowska i Rafał Fronia atakują Makalu.

Wyprawa PZA na Dhaulagiri - Agnieszka bezpieczna w obozie 3

Nieudany atak szczytowy zakończony. Agnieszka zeszła bezpiecznie do obozu 3 na wys. 7400 m. Na jutro planowane jest zejście do bazy i będzie to koniec wyprawy. Kolejne ataki nie są planowane. We wszystkich masywach, zarówno na Evereście jak i na Makalu dzisiaj mocno wiało i ataki nie udawały się. Może lepiej wyjdą na tym Ci co postanowili przeczekiwać - to zawsze trudne taktyczne decyzje, których końcowy efekt jest trudny do przewidzenia. W każdym razie jest tak, że siły naszej wyprawy się wyczerpały i ekspedycja będzie wracać do Polski. W obozie 3 są katalończycy, którzy będą próbować atakować jutro - trzymamy za nich kciuki i za Kingę Baranowską i Rafała Fronię na Makalu.

Pozdrowienia

Na zdjęciu powyżej z 2008 kopuła szczytowa gdzie pogubiono drogę - szczyt to najwyższa turnica po lewej stronie. Fot. arch. polskihimalaizmzimowy.pl

Makalu

23/05, 3:00 naszego czasu - wychodzą ! :

"Noc na prawie 7500m nie za lekka. Trzeba się jednak zbierać, przed nami teraz kilka godzin wspinaczki. Wieje z 50 km/h. Jeśli bateria wytrzyma i nie padnie będę dalej dawać Wam znać!
Pozdrowienia, Kinga"

Niestety prognozy się pogarszają na jutro , wiatr może być podobny jak w dniu wczorajszym na Makalu na szczycie (ok. 60-88 km/h w najgorszym przypadku). To są jednak tylko prognozy. Nadal wierzymy że jednak wiatr spadnie do niższego poziomu i trzymamy kciuki tutaj za zespół!

Żródło: polskihimalazimzimowy.pl, kingabaranowska.com

Drytooling.com.pl 2010-... © Damian Granowski