Logo

Broad Peak zimą - rusza atak szczytowy

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

"...Wiedzieliśmy ze wstępnych i ostrożnych zapowiedzi Karla Gabla, że w rozpoczynającym się tygodniu należy się spodziewać okna pogodowego odpowiedniego do ataku na szczyt..."

alt

6.03 - Relacja z Braod Peak - zima 2010/2011

"Mowa była o 4-5 dniach. Najnowsze aktualizacje dają 2 dni: wtorek i środę. Czyli jak to w Karakorum bywa z okna zrobił się lufcik, ale pamiętamy też, że prognoza prognozą, a w górach może być różnie.

Tak czy owak, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że atak czas zacząć! Zamierzamy ruszyć w dwóch grupach:
- w poniedziałek 4 lub 5 osób
- we wtorek 4 lub 5 osób

Skład zespołów jeszcze się waży bo czekamy na najnowszą prognozę, którą spodziewamy się dostać dziś wieczorem, czyli przed samym wyjściem."

Artur Hajzer

JASMINE TOUR - Małe jest piękne

Zbliża się wiosna. Mamy nadzieję na okno pogodowe w dniach 9-10 marca. Co prawda te dwa dni słabszego wiatru to bardziej lufcik niż okno, ale to zdaje się byc ostatnia szansa. Nie możemy jej nie wykorzystać. Siedzimy już tu dość długo. Na szczęście komfort w bazie nam się nie obniża i niczego nie brakuje.

Obsługująca nas agencja Jasmine Tour zabezpieczyła wszystko co trzeba. Jest to firma w sumie jednoosobowa. Pana Asghara Ali Porika i na tym polega jej siła. Nie ma nic ponad to kiedy wszystkiego dogląda właściciel i to nie zza biurka a będąc razem z wyprawą (Asghar odprowadzał nas do Askole i do helikoptera w Skardu).

Najlepszy w bazie jest podwójny ogrzewany namiot z podłogą (pomiędzy warstwami namiotu jest palnik grzewczy - spaliny nie dostają się do wnętrza namiotu). Komfort messy i sprawny system ogrzewania zachęcają też, co zimą jest bardzo nietypowe, do częstych kąpieli, szczególnie dlatego, że dużo trenujemy. Dzięki temu i zapasom czujemy się na siłach trwać tu do 21 marca i wykorzystywać wszystkie szanse.

Źródło: polskihimalaizmzimowy.pl

Drytooling.com.pl 2010-... © Damian Granowski