Log in
    

Wyprawa Bezengi 2010

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Bezengi20101 lipca w czteroosobowym składzie: Magdalena Nowak, Joanna Nowosadzka, Jarosław Gryczka oraz Paweł Strzelecki (wszyscy KW Warszawa) wyruszyła wyprawa w Kaukaz.

Głównym obszarem działalności będzie Dolina Bezengi, położona na terytorium republiki Kabardyno - Bałkarii, wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej na granicy z Gruzją.

 

Bezengi2010

 

Plan zakłada, iż w ciągu pierwszych 10 dni ekipa zaaklimatyzuje się w dolinie Ukiu wchodząc na wybrane szczyty w otoczeniu doliny np. Gidantau 4167 m - drogą 1B, Ukiu 4346 m - pn.-wsch granią 2A, Mały Ural 4200 m - drogą Saratowa 3B, Dumała 4671 m - drogą Boiewa - 3B. W dalszej kolejności uczestnicy planują wejście na Giestołę 4860 m przez wierzchołek 4310 m - drogą o trudnościach 4A, ale głównym celem będzie szczyt położony w słynnej bezingijskiej ścianie - Dżangitau Wsch. 5038 m, drogą północno-wschodnią granią o trudnościach 4B.

Powrót planowany jest 1 sierpnia.

Mamy nadzieję, że na fejsbukowej stronie wyprawy co jakiś czas będą pojawiały się newsy z wyprawy. Zapraszamy do odwiedzania!

http://www.facebook.com/pages/Bezengi-2010/114869741883203?ref=sgm

Ekipa wyprawy Bezengi 2010

Magdalena Martyna Nowak

magdalena-nowak

Studentka trzeciego roku stosunków międzynarodowych o specjalności euroazjatyckiej na Collegium Civitas. Redaktor magazynu górskiego „A/Zero" Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Wspinała się w Tatrach latem i zimą oraz w Alpach. Poza wspinaczką pasjonuje się dalekimi podróżami i fotografią. Była najmłodszą uczestniczką wyprawy kajakowej Romana Koperskiego na rzece Lenie (Syberia).

Paweł Strzelecki

pawel-strzelecki

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Pracownik działu Business Development w międzynarodowej kancelarii prawnej. Były członek zarządu oraz komisji rewizyjnej Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Z zamiłowania alpinista, fotograf. Wspinał się w Tatrach i Alpach, latem i zimą. Autor szeregu dróg w Tatrach oraz wielu interesujących przejść letnich i zimowych. W roku 2001 otrzymał wyróżnienie „Orzeł KW Warszawa” za obiecujący debiut tatrzański.

Joanna Nowosadzka

joanna-nowosadzka

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Architekt w pracowni APA Wojciechowski. Wspinała się m.in. w Tatrach i Alpach. Uzależniona od adrenaliny; ciągle szuka jej nowych źródeł - od niedawna zagorzała fanka snowboardu i longboardu, a od zawsze pomyka konno z wiatrem we włosach. Ma niesamowitą zdolność upodabniania się do lokalnej ludności - w Boliwii wyglądała jak Indianka Keczua, w Katmandu - jak dziecko Nepalu. Zaliczyła trzy sześciotysięczniki oraz dwa szczyty z Korony Ziemi (ciąg dalszy nastąpi:)).

Jarosław Gryczka

jaroslaw-gryczka

Wśród znajomych, przyjaciół i wrogów znany jako "Słońce". Absolwent warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej, specjalista finansowania handlu i trener wewnętrzny w jednym z największych polskich banków. Wspinał się m.in. w Tatrach i Alpach. Poza wspinaczką miłośnik narciarstwa (ciągle jeszcze "trasowego"), książek detektywistycznych i serialu "Doktor House". Znaki szczególne: tzw. pesymizm defensywny (marudzenie) oraz biało-czerwona piłkarska czapka, której wszyscy mu zazdroszczą. Mimo tych atrybutów ma na swoim koncie parę (czyli dwa) sześciotysięczniki oraz parę (znowu dwa) szczyty Korony Ziemi.

 

partnerzy wyprawy bezengi 2010