Log in
    

Wyprawa Bezengi 2010

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Bezengi20101 lipca w czteroosobowym składzie: Magdalena Nowak, Joanna Nowosadzka, Jarosław Gryczka oraz Paweł Strzelecki (wszyscy KW Warszawa) wyruszyła wyprawa w Kaukaz.

Głównym obszarem działalności będzie Dolina Bezengi, położona na terytorium republiki Kabardyno - Bałkarii, wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej na granicy z Gruzją.

 

Bezengi2010

 

Plan zakłada, iż w ciągu pierwszych 10 dni ekipa zaaklimatyzuje się w dolinie Ukiu wchodząc na wybrane szczyty w otoczeniu doliny np. Gidantau 4167 m - drogą 1B, Ukiu 4346 m - pn.-wsch granią 2A, Mały Ural 4200 m - drogą Saratowa 3B, Dumała 4671 m - drogą Boiewa - 3B. W dalszej kolejności uczestnicy planują wejście na Giestołę 4860 m przez wierzchołek 4310 m - drogą o trudnościach 4A, ale głównym celem będzie szczyt położony w słynnej bezingijskiej ścianie - Dżangitau Wsch. 5038 m, drogą północno-wschodnią granią o trudnościach 4B.

Powrót planowany jest 1 sierpnia.

Mamy nadzieję, że na fejsbukowej stronie wyprawy co jakiś czas będą pojawiały się newsy z wyprawy. Zapraszamy do odwiedzania!

http://www.facebook.com/pages/Bezengi-2010/114869741883203?ref=sgm

Ekipa wyprawy Bezengi 2010

Magdalena Martyna Nowak

magdalena-nowak

Studentka trzeciego roku stosunków międzynarodowych o specjalności euroazjatyckiej na Collegium Civitas. Redaktor magazynu górskiego „A/Zero" Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Wspinała się w Tatrach latem i zimą oraz w Alpach. Poza wspinaczką pasjonuje się dalekimi podróżami i fotografią. Była najmłodszą uczestniczką wyprawy kajakowej Romana Koperskiego na rzece Lenie (Syberia).

Paweł Strzelecki

pawel-strzelecki

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Pracownik działu Business Development w międzynarodowej kancelarii prawnej. Były członek zarządu oraz komisji rewizyjnej Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Z zamiłowania alpinista, fotograf. Wspinał się w Tatrach i Alpach, latem i zimą. Autor szeregu dróg w Tatrach oraz wielu interesujących przejść letnich i zimowych. W roku 2001 otrzymał wyróżnienie „Orzeł KW Warszawa” za obiecujący debiut tatrzański.

Joanna Nowosadzka

joanna-nowosadzka

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Architekt w pracowni APA Wojciechowski. Wspinała się m.in. w Tatrach i Alpach. Uzależniona od adrenaliny; ciągle szuka jej nowych źródeł - od niedawna zagorzała fanka snowboardu i longboardu, a od zawsze pomyka konno z wiatrem we włosach. Ma niesamowitą zdolność upodabniania się do lokalnej ludności - w Boliwii wyglądała jak Indianka Keczua, w Katmandu - jak dziecko Nepalu. Zaliczyła trzy sześciotysięczniki oraz dwa szczyty z Korony Ziemi (ciąg dalszy nastąpi:)).

Jarosław Gryczka

jaroslaw-gryczka

Wśród znajomych, przyjaciół i wrogów znany jako "Słońce". Absolwent warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej, specjalista finansowania handlu i trener wewnętrzny w jednym z największych polskich banków. Wspinał się m.in. w Tatrach i Alpach. Poza wspinaczką miłośnik narciarstwa (ciągle jeszcze "trasowego"), książek detektywistycznych i serialu "Doktor House". Znaki szczególne: tzw. pesymizm defensywny (marudzenie) oraz biało-czerwona piłkarska czapka, której wszyscy mu zazdroszczą. Mimo tych atrybutów ma na swoim koncie parę (czyli dwa) sześciotysięczniki oraz parę (znowu dwa) szczyty Korony Ziemi.

 

partnerzy wyprawy bezengi 2010

 

Dodaj komentarz
Komentarze są moderowane, więc ich publikacja może trochę potrwać :).