Log in
    

4 Strony Świata

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Witajcie. Chcielibyśmy Wam przedstawić projekt 4 Strony Świata. Nasz Portal DRYTOOLING.COM.PL jest patronem tego projektu a także wyprawy na Kilimandżaro, która jest organizowana dla dziciaków z Domu Dziecka TĘCZA w Katowicach.

alt

4 STRONY ŚWIATA POD HONOROWYM PATRONATEM KRZYSZTOFA WIELICKIEGO to kampania społeczno-edukacyjna prowadzona na rzecz dzieci szczególnie doświadczonych przez los, z Domu Dziecka „Tęcza” w Katowicach w wieku 14-18 lat. Prowadzona przy współpracy z IFMSA POLAND ( Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny) od 2009 roku.

altProjekt jest dwuetapowy:

Pierwsza cześć to akcja skupiająca się na prezentacji w formie slajdowisk prowadzonych przez zaprzyjaźnionych podróżników, zdobywców, lekarzy, psychologów–niesamowite osobowości, które swoją charyzmą i pogodą ducha zachęcają tych młodych ludzi do samorealizacji i wiary we własne możliwości. Jeśli macie ochotę pokazać jakieś slajdy z Waszych wypraw czy wyjazdów to prosimy o kontakt z nami. Na pewno skontaktujemy się z organizatorkami tegoż projektu i wspólnie zorganizujemy taki pokaz w domu dziecka.

Druga część opiera się na wsparciu rozwoju zainteresowań oraz marzeń dzieci. Naukę pływania, zajęcia wspinaczkowe na sztucznych i altnaturalnych ścianach, zajęcia fotograficzne, naukę żeglugi z możliwością zdobycia patentów żeglarskich, wyprawy rowerowe, naukę resuscytacji i udzielania pierwszej pomocy w stanach nagłych, wyjazdy w góry. Wiemy jak ważny jest rozwój pasji  i zainteresowań w dalszej samorealizacji w przyszłości.

Wyprawa na Kilimanjaro jest niezwykle ważnym, wiążącym składnikiem tego projektu. Umożliwiającym namacalny kontakt dzieci z niezwykłymi ludźmi, wyjątkową kulturą, otoczeniem, przyrodą. Silnym bodźcem, który jest w stanie  wpłynąć na postrzeganie rzeczywistości i możliwości rozwoju tych młodych ludzi. Wiarę w przekonanie, że jeżeli się czegoś pragnie i do tego dąży nawet najbardziej wysublimowane cele stają się rzeczywistością.

Chcemy by przeświadczenie o braku możliwości realizacji własnych marzeń, planów z powodów wielokrotnie zawiłych i niekorzystnych sytuacji z dzieciństwa nie odbiły się na przyszłości - stały się jedynie mirażem.

Z dniem 1 stycznia 2007r. Dom Dziecka rozszerzył swoją działalność - został do niego przyłączony zlikwidowany Dom Dziecka Nr 2 w Katowicach. Aktualny Dyrektor Julian Jasiński  i wieloletni przyjaciel Domu Dziecka Tęcza Rafał Folwarczny są jednymi z pomysłodawców i organizatorów Wyprawy na Kilimanjaro. Aktywnie dbającymi o możliwości kolejnych wyjazdów oraz  szeroko pojętego rozwoju dzieci.

Więcej informacji na stronie Domu Dziecka Tęcza

altPierwsza w Polsce Wyprawa Wychowanków Domu Dziecka na Kilimanjaroto kolejny projekt realizowany altprzez: Dom Dziecka Tęcza  w Katowicach oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA – Poland  w ramach projektu Kilimanjaro jest wyzwaniem i silnym bodźcem dla Tych  młodych ludzi z którymi współpracujemy, a zarazem sztandarowym celem  trwającego już ponad 2 lata Projektu 4 Strony Świata. Realizacja Wyprawy na szczyt szczytów Afryki obejmuje Dzieci z Placówki Tęcza w Katowicach w wieku 14-18 lat , których pasją i zamiłowaniem stały się góry. Śląsk jest Mekką Polskiego Himalaizmu Krzysztof Wielicki, Artur Hajzer. Niezapomniany Jerzy Kukuczka. Nie sposób wymienić wszystkich wspaniałych miłośników gór,

KILIMANJARO  (5895 m.n.p.m.) - niezwykła góra, bohaterka powieści Hemingwa’ya i jeden najwyższych samotnych masywów Afryki. Położona na terenach Tanzanii, nieopodal Kenii. Niesamowita w swej formie kryje w sobie trzy szczyty , które są pozostałością po piętrzących się tam wulkanach. Na piedestał wysuwa się szczyt Uhuru (5895 m.n.p.m.), kolejnym jest Mawenzi ( 5150 m.n.p.m.) ostatnim zamykającym wielką trójcę afrykańskiej ‘góry gór’ jest Shira ( 3940 m.n.p.m.). Do tej pory jeszcze żaden Dom Dziecka nie podjął wyzwania wspinaczki na tę świętą górę Masajów.

Wyprawę wspierają:

altKRZYSZTOF WIELICKI

HONOROWY PATRON PROJEKTU 4 STRONY ŚWIATA

Polski niezwykły wspinacz, taternik, alpinista i himalaista. Jest piątym człowiekiem na Ziemi, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Członek The Expolrers Club http://www.explorers.org/ Pierwszy Polak odznaczony prestiżowym Odznaczeniem Lowell Thomas Award. http://www.satwf.com

 

altProf. dr hab. n. med. PAWEŁ LAMPE

Wybitny Chirurg Członek Prezydium Rady Głównej Szkolnictwa wyższego, Kierownik Katedry I Kliniki Chirurgii Przewodu Pokarmowego w  Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach, autor podręczników,  ponad 200 doniesień prasowych, Współorganizator Banku Tkanek Stacji Krwiodawstwa, Uczestnik prac Senackiej Komisji. Pasjonat gór, uczestnik wielu wypraw w Himalaje oraz Andy.

altMICHAŁ KAŁWA

Znakomity polski narciarz alpejski. Członek kadry narodowej w narciarstwie alpejskim w latach 1996 - 2006. Olimpijczyk - Turyn 2006. Reprezentant kadry narodowej w skicrossie od 2007 roku. 13 - krotny Mistrz Polski, 19-krotny medalista Mistrzostw Polski (13 złotych, 5 srebrnych, 1 brązowy). Mistrz Polski Juniorów, slalom 1996. 41-krotny zwycięzca między-narodowych zawodów FIS.

altROBERT ROWIŃSKI

Znakomity Tancerz Polski, wielokrotny uczestnik  programu TVN Taniec z Gwiazdami (Zwycięzca XII edycji tegoż programu). Założyciel koszalińskiego studia tańca Pasja . Zwycięzca Polskich i zagranicznych turnieji tańca.

altWOJCIECH ZAGÓRSKI

Wielokrotny Mistrz Polski Seniorów, członek Kadry Olimpijskiej Vancouver 2010 w ski crossie, Reprezentant Polski na Mistrzostwa Świata Seniorów w narciarstwie alpejskim w Are,  4-krotny Reprezentant Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów, 7 zwycięstw w międzynarodowych zawodach FIS, 22 razy na podium w zawodach FIS.

Sponsorzy i Patroni:

alt   alt   alt   alt   alt

alt   alt   alt   alt   alt

alt

kontakt:  Katarzyna Sowa - tel. kom. 668 669 857, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona www projektu 4 Strony Świata