Logo

Jedi Master M11 dla Krzyśka Rychlika i Magdy Imielskiej

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zacna cyfra padła w Cogne. Mianowicie Krzysiek Rychlik i Magda Imielska przeszli trudny mikst - Jedi Master M11 (wyciągi WI3, M10-, M11, M9+ i WI4+). Jest to pierwsze polskie przejście tej drogi. Szacunek należy się zwłaszcza Magdzie, która szła na drugiego i nie małpowała, lecz wspinała się. Brała bloki, lecz ci którzy mieli okazję wspinać się w dachu to wiedzą jaką orką jest ściąganie ekspresów, itp.

Krzysiek na trzecim wyciągu Jedi Master. Fot. Magda Imielska

Jak pisze Krzysiek na swoim Blogu:

"Ostatni poryw woli Tao skierował nasz wzrok na słynną Jedi Master M11[wyciągi WI3, M10-, M11, M9+ i WI4+], którą w krótkiej walce [5h] pokonaliśmy [wyciągi M10-, M11 i M9+ w RP, w drugiej próbie]. Nieujarzmiona Moc kazała mi urwać największy chwyt w środku trudności wyciągu M11 [spadł głaz wielkości telewizora 40 cali z kineskopem], a Rudą pobłogosławiła dogięciem do pasa [aż wszyscy zebrani wkoło zaniemówili i wyciągnęli aparaty by Wielką Chwilę uwiecznić]."

Jedi Master (Cogne, Valle d’Aosta, Włochy) wytyczył w 2005 roku Szkot Scott Muir. Biegnie obok słynnej drogi Empire Strikes Back. Jedi Master doczekała się kilku powtórzeń, lecz zapewne mniej niż 10. Oryginalna relacja z przejścia.

Poniżej Jedi Master na filmie (wspinają się Jeff Mercier i Yann Gérôme)

Źródło: sammute.blogspot.com

Drytooling.com.pl 2010-... © Damian Granowski