Log in
    

Międzynarodowe spotkanie Lodowych Wspinaczy we Francji już w styczniu.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Od 13-16 stycznia 2011 roku we Francji w rejonie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże w miejscowości Argentière la Bessée na południowy-wschód od Masywu Ecrins odbędzie się 21-sze spotkania wspinaczy lodowych.

Spotkania te organizowane są od 1991 roku przez francuskiego przewodnika i wspinacza lodowego Gerarda Pailheireta, o którego śmierci niedawno pisaliśmy na łamach naszego portalu. Gerard przyjechał do miasteczka 30 lat temu z Marsylii i od 1985 roku był przewodnikiem górskim. Gdy Argentière la Bessée przezywała kryzys Pailheret wypromował miejsce jako wspinaczkowo-narciarski kurort dla turystów.

Spotkania, które się obecnie odbywają noszą nazwę Ice-Climbing Ecrins. Organizatorzy maja nadzieję, że w tym okresie na spotkaniach zjawi się cała czołówka lodowych wspinaczy z całego świata.
Głównym człowiekiem, który zajmuje się organizacją jest Mattieu Maynadier (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - lubTel: 06 83 06 25 37). Więcej informacji znajdziecie na stronie www ICE.
zródło: thebmc.co.uk