Logo

Czek dla TOPR

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

altFirma ubezpieczeniowa PZU przez kolejne lata będzie finansowo wspierała TOPR.

W ubiegłym roku TOPR w swoich księgach odnotowało prawie 1800 wypadków i urazów narciarskich. Ratownicy w ramach edukacyjnego cyklu filmowego „Akademii Górskiej TOPR” przygotowali kolejny film pn. „Narciarstwo”, który był współfinansowany m.in. przez PZU. Ratownicy górscy mówią w nim o zasadach przygotowania się do jazdy na nartach, w jaki sposób należy zachowywać się i przestrzegać zasad bezpieczeństwa na stokach narciarskich i nartostradach, doradzają, jak wybierać sprzęt narciarski czy też jak uprawiać narciarstwo wysokogórskie. W filmie biorą udział też pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego, którzy wyjaśniają, jakie obowiązują zasady przy uprawianiu narciarstwa na terenach chronionych. Film jest już dostępny na stronie internetowej: www.topr.pl.

W ubiegłym roku w ramach „Akademii Górskiej TOPR” powstał film „Burze”. W przygotowaniu jest już następny, który będzie traktował o lawinach.alt

„Akademia Górska TOPR” to jedno z wielu przedsięwzięć realizowanych przez TOPR wspólnie z PZU w ramach umowy o współpracy, która dotyczy bezpieczeństwa w górach. Do tej pory firma ubezpieczeniowa przekazała tatrzańskim ratownikom prawie 3 mln zł na zakup nowoczesnego sprzętu i ekwipunku, środków transportu i szkoleń. – W różny sposób wspieramy TOPR, m.in. dodatkowo ubezpieczamy śmigłowiec – zapewniał  Wojciech Pronobis, dyrektor ds. marketingu PZU.

Teraz umowa o współpracy została przedłużona na kolejne 3 lata. TOPR otrzymał symboliczny czek na kwotę 900 tys. zł...

więcej czytaj na stronach tygodnika podhalańskiego

Drytooling.com.pl 2010-... © Damian Granowski