Logo

Gwiazdy światowego wspinania na KFG

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Już 2 grudnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie po raz czternasty rozpocznie się Krakowski Festiwal Górski. Tak jak w poprzednich edycjach nie zabraknie nazwisk światowego formatu. Przybliżamy sylwetki zagranicznych gości tegorocznego festiwalu.

Gościem specjalnym będzie ikona światowego wspinania Lynn Hill. Wspaniała atletka, wybitny wspinacz, liderka kobiecego, i nie tylko, wspinania w latach 80. i 90. Swoimi osiągnięciami zawstydzała mężczyzn i pokazała, że nie ma dla niej barier nie do przejścia. Spotkanie z Lynn Hill odbędzie się w sobotę 3 grudnia.

Lynn_Hill_na_ostatnim_wyciągu_The_Nose_fot._John_Bachar.jpg

Lynn Hill na ostatnim wyciągu „The Nose”. Fot. John Bachar

Marc-André Leclerc to młody Kanadyjczyk, o którym świat usłyszał niedawno, tak naprawdę dopiero w roku 2015, a to dzięki nieprawdopodobnym, nie tylko jak na patagońskiego debiutanta, przejściom w masywie Torres. Już teraz zapraszamy na spotkanie z Leclerciem, które odbędzie się 2 grudnia!

Marc-André_Leclerc_na_kluczowym_wyciągu_Tomahawk_fot._arch._Marc-André_Leclerc.jpg

Marc-André Leclerc na kluczowym wyciągu „Tomahawk”. Fot. arch. Marc-André Leclerc

Kolejny gość KFG to Tim Emmett, jeden z najwszechstronniejszych i najciekawszych brytyjskich wspinaczy, łączący wspinanie skalne i lodowe na bardzo wyśrubowanym poziomie. Himalaje, Alpy, trudne drogi lodowe i mikstowe, walijskie ekstremy, Deep Water Solo, Base Jump, Free Diving etc. - CV Tima Emmetta prezentuje się nadzwyczaj ciekawie. Tim Emmett wprowadzi nas do swojego ekstremalnego świata 3 grudnia, o godzinie 17:55.

Tim_Emmett_na_The_Path_fot._arch._Tim_Emmett.jpg

Tim Emmett na „The Path” (fot. arch. Tim Emmett)

Alex Txikon to gość, którego fanom gór przedstawiać nie trzeba. Ten baskijski himalaista ma na koncie 11 ośmiotysięczników, a w tym roku z Simone Moro i Muhhamadem Alim zdobył zimą Nanga Parbat (8126 m). Spotkanie z Alexem Txikonem już 4 grudnia o godzinie 15.00.

Alex_Txikon_fot._arch._Alex_Txikon.jpg

Alex Txikon. Fot. arch. Alex Txikon

Festiwalowi towarzyszyć będą zawody KFG Krak’em All. Na finały zaprasza w niedzielę 4 grudnia Centrala Ruchu Avatar.

Drytooling.com.pl 2010-... © Damian Granowski