Log in
    

Kursy wspinaczkowe

50 klasyków wspinaczkowych w Tatrach dla początkujących - warsztaty online
Piątek 24 kwiecień 2020, 07:15pm - 10:15pm
Odsłon : 610

Warsztaty wspinaczkowe online są moją odpowiedzią na Corona Wirusa. Normalnie przeprowadzam je w terenie, ale sytuacja w której się teraz znajdujemy wyklucza to. Dlatego przygotowałem cykl z tematyki, którą da się przeprowadzić zdalnie. Nie jest to szkolenie wspinaczkowe, a raczej powtórzenie i utrwalenie wiedzy, którą zdobyliście na kursach i podczas własnego wspinania. Zachęcam do spędzenia produktywnie (pod względem wspinaczkowym) tego czasu. Może on być na poniższych szkoleniach.

Dla tych, którzy mnie nie znają, a trafili na tą stronę z polecenia. Nazywam się Damian Granowski i jestem instruktorem taternictwa Polskiego Związku Alpinizmu. Wspinam się niemal 15 lat. Latem, zimą, w skałkach i górach. Więcej informacji znajdziecie w dziale: O Szkole wspinania drytooling.com.pl.

UWAGA! Aktualnie trwają zapisy na warsztaty Taktyki w górach (31 marca). Wystartują o 19:30.

Od razu mówię, że materiały będą dostępne cały czas online :).

KALENDARZ SZKOLEŃ NA KWIECIEŃ

Wspinaczkowa droga kursowa - 5 kwietnia (bezpłatne)

Będzie to wykład online o tematyce kursów wspinaczkowych (letnich i zimowych). Jak wybierać i dlaczego tylko w drytooling.com.pl ;). A już tak poważnie to będę starał się obiektywnie skupić na tym jakie kursy wspinaczkowe (lub około wspinaczkowe) wybrać na swojej drodze górskiej, aby skumulować korzyści. Jak się do nich przygotować, nie przepłacić i nie zostać tzw. Wiecznym Kursantem ;). Czyli stawiamy na świadomy wybór. Warsztaty kończymy sesją pytań

Jak zacząć wspinać się w Tatrach (lato/zima) - 9 kwietnia

Swego czasu prowadziłem taki wykład w KW Kraków. Tematyka będzie bardzo zbliżona. Czyli od zera do alpinisty ;-). Pokażę jak można obrać naszą drogę wspinaczkową, aby móc zacząć się wspinać w Tatrach (lub innych górach o charakterze alpejskim) latem i docelowo zimą. Do tego zrobić to z głową. Warsztaty kończymy sesją pytań

Zestaw sprzętu w Tatry i jak go nosić - 15 kwietnia

Omówię na tych warsztatach sprzęt wspinaczkowy jaki biorę w Tatry na wspinanie (latem i zimą). Skupię się tu na samym sprzęcie wspinaczkowym (o ubiorze będzie inny wykład). W drugiej części porozmawiamy sobie o sposobach noszenia sprzętu na uprzęży/szpejarkach. Warsztaty kończymy sesją pytań.

Jak spakować się na wyjście w góry (turyści, skiturowcy, wspinacze) - 20 kwietnia

 Wykład o tym jak się ubrać i co wziąć do plecaka gdy wybieramy się w góry (lato/zima). Będzie tutaj pominięty aspekt sprzętu wspinaczkowe (tematyka będzie na wcześniejszym wykładzie). Skupię się na ubiorze i sprzęcie. Warsztaty kończymy sesją pytań.

50 klasyków wspinaczkowych w Tatrach dla początkujących (lato/zima) - 24 kwietnia

Omówię 50 wartych zrobienia dróg w Tatrach, które mogą być ciekawym celem na początkach naszej kariery taternickiej. Na wykładzie oprócz zdjęć będą podane różne patenty logistyczne (podejście, w ścianie, zejście). Warsztaty kończymy sesją pytań.

Wspinanie/asekuracja w kruszyźnie, trawersach oraz w trawie i lodzie - 27 kwietnia

Tematyka będzie się skupiać raczej na dość wąskim temacie, jak wygląda asekuracja i prowadzenie wyciągów w takim terenie.  Warsztaty kończymy sesją pytań.

WARSZTATY KTÓRE SIĘ ODBYŁY, ALE MOŻNA WYKUPIĆ DO NICH DOSTĘP 

 Budowanie stanowisk - 23 marca

Porządek na stanowisku/zjazdy na linie - 27 marca

Szczegóły techniczne znajdziecie pod tym linkiem: kursyskalkowe.pl - warsztaty wspinaczkowe online