Log in
    

Elementarz Lawinowy - prelekcja w MOKO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Krakowski sklep Moko zaprasza na spotkanie pod hasłem Elementarz Lawinowy, które odbędzie się 17 stycznia, o godzinie 19.15. Prelekcję poprowadzi Sebastian Fijak, doświadczony przewodnik górski, uczestnik Spotkań Sudecko-Karpackich Służb Lawinowych oraz Międzynarodowego Kongresu Ratownictwa Górskiego IKAR-CISA 2012 w Krynicy Zdroju.

 

Zaczniemy od tego co to detektor i dlaczego piszczy jak mikrofalówka pełna pop-cornu, przejdziemy do programu "panie kierownik szufla się złamała - to oprzyj się o betoniarkę!" oraz skok o tyczce(sondzie) do tematu: dlaczego Recco najlepsze jest do odnajdywania naszego plecaka lub teściowej?

Wystrzelimy kilka poduszek powietrznych na dobry sen i w końcu po łyku świeżego powietrza z Avalunga zagramy piłką lawinową mecz roku;), na podsumowanie - urządzenie elektryczne najlepiej działa włączone do prądu, czyli jak tego wszystkiego używać.

1. Różne rodzaje detektorów i za i przeciw.

2. Sondy, łopaty - czyli dlaczego trójca lawinowa działa tylko razem

3. Avalung - jak wydłużyć swój żywot pod lawiną

4. Co najmniej 2-3 rodzaje plecaków lawinowych - wystrzelimy z pomocą publiki

5. Piłka lawinowa i inne gadżety:>

Podczas prelekcji do wygrania będą trzy książki "Lawinowe ABC", książka o Babiej Górze, plecak marki The North Face oraz duże zniżki na kursy lawinowe "Lawiny.com - poznaj śnieg"