Log in
    

II Dni Lawinowo Ski-tourowe - relacja

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Miłośnicy gór, turystyki zimowej i narciarstwa wysokogórskiego spotkali się w ostatni weekend w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. II Dni Lawinowo Ski- tourowe przyciągnęły ponad 700 osób.

Fot. Jan Wierzejski

Pierwszego dnia z atrakcyjnych, darmowych szkoleń z zakresu turystki zimowej, narciarstwa wysokogórskiego, nawigacji i wiedzy lawinowej, warsztatów TOPR i TPN oraz wycieczek można było korzystać już od godziny 9 rano do późnego popołudnia. Ponadto przez cały dzień odbywały się testy sprzętu górskiego i nart, a na każdego uczestnika czekał poczęstunek i losowanie cennych nagród. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty prowadzone przez TPN (Tatrzański Park Narodowy) oraz TOPR (Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe). W sobotę popołudniu, w niedużej sali wykładowej miały miejsce ciekawe spotkania i prezentacje. Wieczór ten zaszczycił swoją obecnością znany himalaista Darek Załuski prezentując swój najnowszy film „Two on K2”.

Fot. Jan Wierzejski

Niedzielny Wyścig Kombinowany był podobnie jak w zeszłym roku połączeniem doskonałej zabawy z rzetelną weryfikacją wiedzy i sprawności. Zwycięzcy w kategoriach amatorskich i zawodniczych, wśród których nie zabrakło tegorocznych olimpijczyków z Sochi, zostali zasłużenie wyróżnieni cennymi nagrodami. Wszyscy zawodnicy ukończyli Wyścig z uśmiechem na twarzy, bogatsi o nowe doświadczenie i weryfikację własnych możliwości.

Fot. Jan Wierzejski

II edycja Dni Lawinowo Ski - tourowych potwierdziła jak wielu turystów, zgodnie z ideą tego wydarzenia jest zainteresowanych zdobywaniem wiedzy umożliwiającej uprawianie turystyki zimowej w sposób świadomy, minimalizujący niebezpieczeństwa i zgodny z zasadami TPN.

Fot. Jan Wierzejski

Świetna organizacja, dobra pogoda i prawdziwie wysokogórska atmosfera sprawiły, że II Dni Lawinowo Ski-tourowe na długo pozostaną w pamięci uczestników.

Fot. Jan Wierzejski