Log in
    

Memoriał Malinowskiego 2012

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W sobotę 21 kwietnia  w Tatrach leżało ponad 1,5 metra śniegu i padał śnieg. W tej prawdziwie zimowej scenerii 205 zawodników walczyło na trasie XV Memoriału Piotra Malinowskiego w skialpinizmie, największych zawodach w narciarstwie wysokogórskim w Polsce.

malinowski

Memoriał Malinowskiego, Fot. Monika Strojny

Po trzech latach organizatorzy zawodów TOPR i TKN Tatra Team mogli wrócić do tradycyjnej, najtrudniejszej trasy Memoriału, która prowadziła spod schroniska Murowaniec na Przełęcz Liliowe, Świnicką i Karb, do Zmarzłego Stawu, przez Zawrat i na Kozią Przełęcz z powrotem na Halę Gąsienicową. Zwyciężyli zwyciężyli ex aequo Jozef Hlavco i Milan Madaj ze Słowacji (Skialp Bobrovec), którzy jako jedyni złamali w tym roku barierę dwóch godzin.

Dystans 11 km z 1600 m przewyższenia najszybciej pokonała Klaudia Tasz, a kategorię ratowników górskich wygrał Milan Madaj z Horskiej Zachrannej Sluzby.

Zawody te oprócz mistrzostw kraju ratowników, miały także rangę Mistrzostw Polski i finału Pucharu Polski PZA, w których podwójnie zwyciężyli Klaudia Tasz (SNPTT 1907/KW Zakopane) i Tomasz Brzeski (KS Kandahar).

murowaniec

Memoriał Malinowskiego, Fot. Monika Strojny

Aby w zawodach wiżęło udział więcej osób, przygotowano także łatwiejszą trasę bez limitu czasowego, prowadzącą z Murowańca na Liliowe, następnie Beskid, zjazd przy trasie Kasprowego Wierchu, podejście na Karb i zjazd z powrotem do schroniska. W tej kategorii laury także zebrali Słowacy - Daniela Kotschova i Matus Vnencak.

Zawody są traktowane jako nieoficjalne zakończenie sezonu skiturowego, i znane także z trwającej do białego rana imprezy tanecznej.

Wyniki Open Memoriału

Kobiety

  1. Klaudia Tasz (SNPTT 1907/KW Zakopane) 2.27,01
  2. Anna Figura (KS Kandahar) 2.33,59
  3. Julia Wajda (KS Kandahar) 2.57,06

Mężczyźni

1. Jozef Hlavco (Skialp Bobrovec) 1.58,51

1. Milan Madaj (James Bobrovec) 1.58,51

3. Tomasz Brzeski (KS Kandahar) 2.04,32

Mistrzostwa Polski

Kobiety:

  1. Klaudia Tasz (SNPTT 1907/KW Zakopane)
  2. Anna Figura (KS Kandahar)
  3. Julia Wajda (KS Kandahar)

Mężczyźni:

  1. Tomasz Brzeski (KS Kandahar)
  2. Jacek Żebracki (GP GOPR/KS Kandahar)
  3. Mariusz Wargocki (KW Zakopane)

Pełne wyniki, zdjęcia i relacje na www.memorial.topr.pl

tu znajdziecie filmik z imprezki z kwietnia 2011 roku.

Źródło: adrenalina.onet.pl, memorial.topr.pl