Log in
    

Bieg Ultra „Granią Tatr” dopiero w 2015r.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Drodzy Biegacze,

ponieważ otrzymujemy od Was mnóstwo pytań odnośnie następnej edycji zawodów, wyjaśniamy bieżącą sytuację. Zgodnie z ustaleniami z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, pozwalającymi nam na organizację Biegu nie częściej niż raz na dwa lata oświadczamy, że nie staramy się o zgodę na 2014 rok. W następnym sezonie wystąpimy o zezwolenie na organizację zawodów w sierpniu 2015 roku i mamy nadzieję, że uda nam się je otrzymać.

<a target='_blank'  data-cke-saved-href='http://www.drytooling.com.pl/baza/ludzie/1176-andrzej-bargiel' href='http://www.drytooling.com.pl/baza/ludzie/1176-andrzej-bargiel' title='A. Bargiel (rocznik 1988), student AWF Katkowice, jest członkiem Kadry Narodowej i wyczynowym zawodnikiem w narciarstwie wysokogórskim. Do jego ulubionych dyscyplin należą MTB, wspinaczka, bieganie po graniach, no i oczywiście narciarstwo. Wielokrotn' class='redlinker'>Andrzej Bargiel</a>

Andrzej Bargiel, Fot. Marcin Kin

Tymczasem aby dać Wam czas na przygotowania i treningi oraz ustalić jasne kryteria, zmieniamy formułę biegów kwalifikacyjnych. Aby wystartować w następnych zawodach należy uzyskać 3 punkty w maksymalnie dwóch biegach w latach 2013 - 2014. Lista biegów znajduje się poniżej, do tej listy mogą dojść imprezy o które poprosicie (min. inne biegi zagraniczne, których wszystkich nie jesteśmy w stanie znaleźć).

Termin i trasa biegu zasadniczo się nie zmienią, ale myślimy o minimalnym wydłużeniu dystansu o około 2km i zmianę miejsca mety na łatwiej „dostępną”. O wszelkich nowościach będziemy informować na stronie i profilu FB.

Życzymy Wam udanych przygotowań i owocnych treningów, zapraszamy na organizowane przez nas obozy „Granią Tatr” (min. w Schronisku Murowaniec i we włoskim Maso Corto) i obiecujemy, że jeśli uda nam się zorganizować drugą edycję, to będzie ona niezapomniana…

Punktowane Biegi 2013/2014

Bieg „Granią Tatr” 2013 - 3 punkty

UTMB - 3 punkty

CCC - 3 punkty

Biegi z serii Ultra Skyrace (Europa i Świat - powyżej 75km) - 3 punkty

Bieg Rzeźnika - 2 punkty

Sudecka Setka (tylko trasa 100km) - 2 punkty

Bieg 7 Szczytów (w ramach DFBG) - 2 punkty

Bieg 7 Dolin (trasa 100km) - 2 punkty

Maraton Kierat (100km) - 2 punkty

Beskidzka 160 Na Raty (dłuższa trasa 85km) - 1 punkt

Maraton Karkonoski - 1 punkt

Maraton Gór Stołowych - 1 punkt

KBL (w ramach DFBG) - 1 punkt

Chudy Wawrzyniec - obie trasy 1 punkt

Gorce Maraton - 1 punkt

Bieg Marduły - 1 punkt

Maraton Zielone Sudety - 1 punkt

Maraton Bieszczadzki - 1 punkt

Maraton Beskidy - 1 punkt

Z górskimi pozdrowieniami,

Monika Strojny, Justyna Żyszkowska, Mariusz Rogus

www.graniatatr.pl