Log in
    

VI.MAS – Nie Zapomnij!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

VI.MAS już za kilka dni. Jeżeli wierzyć długoterminowym prognozom, pogoda powinna być niezła. Jeżeli śledzicie profil VI.MAS na Facebooku, wiece już doskonale, po jakich drogach będziemy się wspinać. Aura ostatnio dopisuje, więc mamy nadzieję, że zacyk i plan logistyczny już macie.

Tymczasem – chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na dwie bardzo ważne nowości w tegorocznym, MASowym regulaminie:

  1. Kaski – temat rzeka. Każdy wie, że niby trzeba i się powinno, a używa… prawie nikt. Przynajmniej na naszej Jurze. Nie chcemy prowokować dyskusji na ten temat – ale do startu w VI.MAS zostaną dopuszczone wyłącznie zespoły wyposażone w kaski wspinaczkowe. Obowiązkowe jest również używanie ich podczas wspinaczki oraz asekuracji. Każdy z Was kto brał udział wcześniej w Memoriale doskonale wie, że zawody różnią się trochę od leniwego, niedzielnego wspinania – a ze względu na zwiększoną liczbę wspinaczy w rejonach ryzyko oberwania latającym ekspresem, karabinkiem lub urwaną klamką może być odrobinę większe, niż zazwyczaj.

  2. Węzły – podobnie jak w przypadku kasków, nie chcemy pozostawiać tutaj pola do niedomówień. Podczas VI.MAS linę do uprzęży przywiązujemy tylko i wyłącznie za pomocą tzw. ósemki.

W kasku też jest fajnie! - fot. Maciej Rabsztyn

Oprócz tego – pragniemy Was uczulić na przebieg procedury przewiązywania się w stanowisku zjazdowym. Nie chcemy narzucać Wam żadnego określonego patentu – pamiętajcie jednak o tym, żeby cały czas być połączonym z liną oraz stanowiskiem za pomocą bezpiecznego węzła oraz/lub autoasekuracji.

Podczas zawodów po rejonach będą przechadzać się sędziowie terenowi. Do ich obowiązków będzie należało służenie Wam wszelką niezbędną pomocą, nadzór nad prawidłowym przebiegiem zawodów, jak również egzekwowanie regulaminu – w tym zapisów o stosowaniu kasku i odpowiedniego węzła.

Liczymy na Wasze zrozumienie i z góry dziękujemy za zastosowanie się do wyżej wspomnianych nowości organizacyjnych. Pamiętajcie – naszą jedyną motywacją i celem przy tworzeniu nowego regulaminu było zapewnienie Wam najwyższego możliwego stopnia bezpieczeństwa podczas rozgrywania zawodów.

Tekst regulaminu VI.MAS dostępny jest tutaj - http://www.mas.kw.krakow.pl/wp-content/uploads/2015/04/Regulamin-VI-Memoria%C5%82u-Andrzeja-Skwirczy%C5%84skiego.pdf

VI Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego. Zawody organizuje Klub Wysokogórski Kraków pod Patronatem Honorowym Marka Sowy – Marszałka Województwa Małopolskiego. Sponsorem Złotym jest Petzl. Odbędą się 9 maja 2015 roku w Dolinie Będkowskiej. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Michał Kajtoch

Klub Wysokogórski Kraków