Log in
    

Weź udział w ankiecie na temat skituringu i skialpinizmu w tatrach

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Drogie Koleżanki i Koledzy Skiturowcy

Jestem pracownikiem Katedry Turystyki i Rekreacji, Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie (oraz członkiem KW Zakopane) i zapraszam do wypełnienia ankiety na temat:

Skituring i skialpinizm w Tatrzańskim Parku Narodowym

Ankieta ta, jest częścią badań nad alternatywnymi formami aktywności sportowo-turystycznych w Tatrach Polskich. Według mnie, skituring należy do tej właśnie grupy, w odróżnieniu od masowych form, takich jak narciarstwo zjazdowe czy turystyka piesza.

Moje zainteresowania badawcze są wynikiem wzrostu popularności skituringu w ostatnich latach, ponadto chciałbym dokonać charakterystyki grupy osób uprawiających narciarstwo wysokogórskie. Oprócz ankiety prowadzę obserwacje ruchu narciarzy wysokogórskich w Tatrach od 2008 roku. W sezonie 2010/2011 rozpocząłem badania z zastosowaniem loggerów GPS, które mają pokazać rozmiar i zasięg przestrzenny ruchu skiturowego w Tatrach Polskich (pewnie niektórzy z Was spotkali studentów AWF na punktach wejściowych do TPN rozdających loggery).

Memoriał Piotra Malinowskiego

Zawodnicy podczas Memoriału Piotra Malinowskiego. Fot. arch. TKN Tatra Team

Część wyników z sezonu 2008/2009 została opublikowana w czasopiśmie naukowym Folia Turistica nr 22/2010.

W związku z powyższym zwracam się do Was z prośbą o udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu.

Ankieta jest anonimowa i wykorzystana będzie wyłącznie w celach naukowo-dydaktycznych.

Skituring i skialpinizm w Tatrzańskim Parku Narodowym

Z góry dziękuję za udzielenie szczerych i wyczerpujących odpowiedzi. W razie pytań proszę o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Mikołaj Bielański