Log in
    

Wywiad w "Dużym Formacie" z Wojtkiem Kurtyką

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dziś w "Dużym Formacie" w "Gazecie Wyborczej" znajdziecie wywiad z Wojciechem Kurtyką. O górach, strachu, prawdziwych wyzwaniach, bliskich, partnerach...

-- Nawet jeżeli człowiek uprawia alpinizm solo, też pojawia się w nim pytanie: jak daleko mogę się posunąć w podejmowanym ryzyku? Jeśli jesteś ojcem trojga dzieci, to uprawianie alpinizmu zaczyna być dwuznaczne -- mówi Kurtyka.

Oto fragment rozmowy pt. "Igrzyska śmierci", która ukaże się w czwartek 15 maja w "Dużym Formacie" w "Gazecie Wyborczej":


Wojciech Kurtyka (ur. w 1947 r.) to legenda polskiego i światowego himalaizmu, wyznaczył nowe standardy w górach najwyższych. Uważany za jednego z twórców i wybitnego praktyka stylu alpejskiego w himalaizmie (szybkie wejścia, w małym zespole, bez uprzedniego zakładania obozów, z całym potrzebnym ekwipunkiem na plecach).
Jego imponujące osiągnięcia oraz specyficzna droga i filozofia życia sprawiają, że wciąż inspiruje rzesze wspinaczy i ludzi gór na całym świecie. W grudniu 2013 r. ukazała się jego debiutancka książka ''Chiński maharadża''.

Polecamy.