Log in
    

The North Face BackStyler by Swatch

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

25 marca, tuż po zakończeniu finału Freeride Word Tour w Verbier, rozpoczął się wyjątkowy projekt zawodników teamu The North Face, którego celem jest znalezienie i promowanie młodych utalentowanych freeriderów.

Uczestnicy pierwszej edycji projektu The North Face BackStyler by Swatch zostali wyłonieni przez zawodników teamu TNF w czasie dwóch przystanków Freeride World Tour Juniors by Dakine w Chamonix i Fieberbrunn.

Legendarny snowboardzista Xavier De Le Rue wybrał dwóch zawodników pochodzących z Francji, którzy startowali w kategorii 16 - 17 lat. Pierwszy z nich, Dylan Florit, jest riderem który w doskonałym stylu łączy freeride i freestyle. Zajął 6. miejsce w Chamonix i został tam wyróżniony tytułem “sick bird” za najlepszy trick dnia. Drugim młodym zawodnikiem jest Jèrèmy Baud, narciarz doskonale radzący sobie z wyborem ładnych linii oraz skokami z naprawdę dużych klifów.

Dylan Florit

Jèrèmy Baud

Drugą drużynę prowadzi Sam Smoothy. Znalazł się w niej Carl Renvall, obiecujący rider big mountain ze Szwajcarii i zwycięzca przystanków w Chamonix i Fieberbrunn w kategorii 14 - 15 lat. Do teamu Nowozelandczyka dołączył również Francuz Louis Sautelli. Wyróżnił się on kreatywnością i techniką, dzięki którym zdobył 4. miejsce w Chamonix i Fiberbrunn.

Carl Renvall

Louis Sautelli

Ostatni team stworzył Włoch Markus Eder. W jego drużynie znaleźli się zwycięzca obu przystanków w kategorii 16-17 lat, Pierre Cologne oraz Philip Kompatscher, zdobywca 3 miejsca w Fieberbrunn. Cologne to rider z freestylowym doświadczeniem, który do przejazdów w stromym terenie często dorzuca ciekawe tricki. Philip wykazał się niezwykłą techniką i stylem nawet w czasie pokonywania najtrudniejszych linii.

Pierre Cologne

Philip Kompatscher

„Dla mnie góry to miejsce, gdzie zawsze znajdzie się coś do odkrycia, jakieś miejsce by wykazać się kreatywnością. Zawodnicy, których wybrałem wyznają dokładnie tę samą filozofię” - powiedział Eder.

Teamy pozostaną w Verbier do 30 marca, gdzie pracują z fotografami i operatorami filmowymi nad ciekawym materiałem. Efekty będzie można oglądać i oceniać w dniach 5 - 10 kwietnia na stronie www.backstyler.com. Drużyna z największą liczbą głosów otrzyma tytuł BackStylers 2013 oraz nagrody pieniężne w wysokości 3,000 € dla każdego z juniorów, które będą mogli przeznaczyć na realizację swoich projektów w 2014 roku.

Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca zostaną wyposażeni w produkty The North Face z nowej kolekcji zimowej.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można na:

thenorthfacejournal
facebook
twitter