Log in
    

Najlepsi freeriderzy rozpoczynają sezon

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pierwsze zawody tegorocznego Swatch Freeride World Tour by The North Face rozegrane zostaną dziś we włoskim Courmayeur. 

Fot. J. Bernard

W tym sezonie miłośnicy jazdy poza trasami na całym świecie sporo czasu spędzają nad prognozami pogody starając się wybrać miejsce, gdzie znaleźć można choć trochę świeżego puchu. We Francji, Szwajcarii i Włoszech początek roku przyniósł długo wyczekiwane opady, niestety zmienne temperatury i silny wiatr sprawiły, iż w wielu miejscach pokrywa śnieżna jest mało stabilna, a co za tym idzie zagrożenie lawinowe utrzymuje się na wysokim poziomie.

Panujące warunki oraz prognoza pogody wpłynęły na decyzję o zmianie lokalizacji i rozegraniu dzień wcześniej pierwszych tym sezonie zawodów z cyklu Swatch Freeride World Tour by The North Face w Courmayeur.

Najlepsi narciarze i snowboardziści na świecie już jutro zmierzą się ze ścianą Cresta D’Arp, najwyższego szczytu, na który dociera wyciąg w tym włoskim ośrodku.

„Cieszę się, że sezon rozpoczniemy w Courmayeur. To jedno z moich ulubionych miejsc, w których rozgrywane są zawody z całego cyklu - po prostu nie ma nic lepszego niż połączenie niesamowitego terenu i typowej dla włoskich ośrodków atmosfery. W zeszłym roku byłem tu 6. Mam nadzieję, że tym razem będzie lepiej.” - powiedział Drew Tabke, który bronił będzie tytułu mistrzowskiego zdobytego w minionym sezonie.

Rywalizację najlepszych narciarzy i snowboardzistów będzie można śledzić na żywo na stronie www.freerideworldtour.com (początek relacji - 9.00).

W przyszłym tygodniu w Chamonix rozegrany zostanie drugi przystanek tegorocznego cyklu. Potem rywalizacja przeniesie się do Fiberbrunn w Austrii. W marcu freeriderzy staną

na starcie zawodów w Kirkwood w USA, a najlepsi spotkają się w czasie wielkiego finału w  Verbier.

Wszelkie informacje na temat poszczególnych zawodów oraz aktualne rankingi znaleźć można na stronie www.freerideworldtour.com.