Log in
    

Softshell Rom Jacket Marmota - ogłaszamy koniec z szarościami!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Odzież typu softshell stała się niemal standardem wśród turystów nie tylko górskich. Softshelle trafiły pod strzechy, a nawet do dyskontów spożywczych... Uważam jednak, że na tego typu odzież warto wydać trochę więcej niż 79,99 zł. Przykładem kurtki, która moim zdaniem jest dobrym kompromisem między ceną a wysoką jakością, jest Rom Jacket  Marmota.

Zastosowano w niej najlepsze materiały, krój nie budzi zastrzeżeń i jest oferowana w szerokiej gamie kolorów. Kurtka ta jest dowodem na to, że w górach skończyła się era zieleni, czerni i szarości.

Idea softshella

Softshell jest próbą połączenia walorów zewnętrznej kurtki wiatroszczelnej oraz wodoodpornej warstwy ocieplającej. Wszystko po to, aby zgodnie z panującym trendem „light and fast” było nam lżej w plecaku i na ciele.

Decydując się na taką kurtkę należy jednak pamiętać, że tego typu rozwiązane nie gwarantuje całkowitej wodoszczelności podczas totalnej zlewy - wtedy przyda się jednak gore-tex lub kurtka z inną wodoodporną membraną. Podobnie w czasie mrozu softshell nie zastąpi nam kurtki puchowej. Więc niby dlaczego używać softshella? Odpowiedź jest prosta - dla jego walorów wiatroszczelnych. Wiatr to kluczowy czynnik, który nas wychładza, zwłaszcza w górach. Podczas kilkustopniowego mrozu można w górach chodzić „na lekko”, ale jeśli zacznie wiać - temperatura odczuwalna spada nawet do minus kilkunastu stopni. Ochrona naszego ciała przed wiatrem zatem to kluczowy element w ubiorze.

Wrażenia z użytkowanie Rom Jacket Marmota

Przez ostatnie kilka miesięcy miałem okazję testować softshell marki Marmot – model Rom, w której wykorzystano oddychający materiał softshell M2 oraz membranę Gore® Windstopper. Zastosowano strefową konstrukcję pozwalającą na zachowanie optymalnego mikroklimatu wewnątrz kurtki.

Przede wszystkim niekrępujący krój
Świetnie skrojona i dopasowana do ciała. Krój całkowicie nie krępuje ruchów. Konstrukcja Angel-Wing Movement™ zapobiega podciąganiu kurtki do góry podczas unoszenia rąk.

Dopasowany kaptur
Szczelnie osłania głowę, wysoka garda ochroni policzki i usta. Pod kapturem zmieści się kask rowerowy, wspinaczkowy czy narciarski. System pełnej regulacji ERG.

Całość testu znajdziecie na Ceneria.pl.