Log in
    

Recenzja plecaka Rider 10L firmy Rockland

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wiosną otrzymałem do testów Plecak Rider 10 firmy Rockland, który według założeń producenta ma być idealny na jednodniowe wycieczki outdoorowe. Poniżej opis producenta i wrażenia z jego użytkowania.

Opis producenta

Rockland Rider 10 to propozycja idealna dla osób żyjących aktywnie - świetnie sprawdzi się zarówno podczas jednodniowych wycieczek po górach, jak i w trakcie codziennych treningów rowerowych czy biegowych.

Plecak-sportowo-turystyczny-buklak-Rider-10l-Rockland.jpg

Plecak składa się z pojemnej komory głównej, w której umieszczony został system hydracyjny o pojemności 3 litrów.

Po bokach i w przedniej części, znajdują się zasuwane na zamek kieszonki do których schować możemy wszystkie potrzebne przedmioty.

Tylni panel wykonano ze specjalnej siateczki, która doskonale pochłania wilgoć. Zarówno pas biodrowy jak i piersiowy są regulowane, a elementy odblaskowe zwiększają naszą widoczność po zmroku.

BUKŁAK W KOMPLECIE!!!

wymiary: 45x30x8 cm

waga: 0,45 kg

pojemność: 10 litrów

Materiał: wodoodporny, lekki Poliester z powłoką PU

Cena: 119 zł

Kolekcja plecaków marki ROCKLAND została zaprojektowana do różnych form turystyki. Wszystkie modele są tak wyposażone, aby były lekkie i maksymalnie pakowne. Dlatego wykonano je z bardzo lekkiego materiału co pozwala użytkownikowi skupić się na podróży, a nie na ciężarze który ma na plecach. Wszystkie modele w kolekcji posiadają system wentylacji pleców, co pozwala utrzymać komfort oraz suche plecy. Jest to niezwykle istotne latem lub w czasie intensywnej aktywności. Nasze systemy wentylacji zapewniają maksymalną cyrkulację powietrza.

plecak-rider-rockland4.jpg

Fot. Anna Resiak

Wrażenia z użytkowania

Plecak ma pojemność 10 litrów, a dodatkowo cztery zapinane kieszonki. Trzy z tyłu i jedna z przodu na ramieniu. W sam raz na upchanie paru drobiazgów potrzebnej na naszej wycieczce.

Mamy minimalistyczny pas biodrowy i piersiowy.

Główna komora wyposażona jest w wewnętrzną kieszeń na camelbaga (którego można podwiesić). Ma on pojemność 3 litrów i jest “w pakiecie” z plecakiem. Plecak do tego na ramieniu ma dziurkę, która umożliwia poprowadzenie rurki.

Waga plecaka według producenta to 450 gramów. Pomiary na domowej wadze elektronicznej bliższe były 470 gramom (140 bukłak i 330 sam plecak).

plecak-rider-rockland2.jpg

Widoczny system nośny. Fot. Anna Resiak

Plecak wykonany jest z poliestru, który na wierzchu na powłokę PU, która zapobiega namakaniu. Od spodu i na ramiączkach posiada siateczkową powłokę ulepszającą cyrkulację powietrza i wilgoci.

Tyle o detalach budowy. Ogólnie plecak dobrze mi się użytkowało na jednodniowych wycieczkach trekkingowych, czy na mieście. Szerokie paski piersiowe sprawiają, że prawie w ogóle nie czuje się go na ramionach.

Producent zdecydował się na stonowaną - czarno, szarą - kolorystykę. Co z jednej strony nie wyróżnia nas z tłumu na mieście, z drugiej jednak w górach (przynajmniej pod fotki) fajnie mieć kolorowy sprzęt.

plecak-rider-rockland3.jpg

Wnętrze plecaka. Fot. Anna Resiak

Podsumowując jest to całkiem niezły i wygodny plecak za niewielkie pieniądze. Warto się nad nim zastanowić jeśli szukamy przede wszystkim funkcjonalności.

Damian Granowski