Log in
    

K2 Winter Russian National Expedition-kolejne wieści

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zapraszamy Was na kolejne wieści z zimowej wyprawy Rosjan na K2. W relacji przedstawiamy wideo z przylotu himalaistów do bazy głownej oraz wieści z postepów i pogody jaka panuje pod K2. Serdecznie zapraszamy.

k2 zima

17 stycznia

Tutaj znajdziecie relacje wideo z przylotu wyrpawy na miejsce bazy głównej pod K2

19 stycznia

Nickolay Totmjanin, Valery Shamalo i Vitaly Gorelik 17 stycznia wyruszają z bazy z kolejnym ładunkiem i pracują przez dwa dni dochodząc do CII. 19 stycznia kolejna trójka wspinaczy Iljas Tukhvatullin, Andrew Mariev i Vadim Popovich wyruszyli z bazy z łądunkiem i spędzili noc w CI, gdzie CI zostało zupełnie zniszczone przez huragan. CII stai nadal i sa niewielkie tylko uszkodzenia.

Tutaj znajdziecie wideo o pogodzie pod K2.

Pogoda jest zła niestety. Jest zimno, wieją silne wiatry, duże zachmurzenie. Niestety prognozy na najbliższe dni sa podobne. W bazie jest ciepło i spokojnie.Spójrzcie na fotografie:

 

rosjanie na k2

baza pod k2

baza pod k2

baza pod k2

Panuje nadal bardzo zła pogoda.

20 stycznia

Dziś Alexey Bolotov na urodziny. Z tej okazji zyczymy mu spełnienia wszystkich marzeń i jesteśmy szczęśliwi, że jest z nami na tej wyprawie.

alt22 stycznia

20 stycznia grupa Iljasa wróciła do bazy głownej. 22 stycznia powróciła także do bazy grupa Alexey'a Bolotov;a. CI i CII zostały zniszczony przez huraganowy wiatr i zostały już naprawione. Ni emożna było się wspinać powyżej CII przez silny wiatr.

Wczoraj na 30 minut wyszło słońce. Nie widzieliśmy go od 12 stycznia. Pogoda niestety nadal jest niebyt dobra. Trójka Nicka Totmjanjna pracuje na drodze na K2.

23 stycznia

Karl Gabl przekazuje nam prognozę pogody, która mówi, że jutro będzie wiało 60-70km/h na 7000m npm.

Źródło: http://k2-winterclimb.ru