Log in
    

Prawe Zahradky (40m, WI3 / II)

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zapraszam  do zapoznania się z krótkim lodospadem znajdującym się w Staroleśnej Dolinie, po słowackiej stronie Tatr. Warty uwagi jest z kilku powodów, nie bez znaczenia jest fakt, iż znajduje się kilka minut obok Zahradek (podchodzimy tą samą drogą, gdy jesteśmy na miejscu, po prawej stronie widzimy nasz lodospad), dlaczego więc podczas jednego wyjazdu nie złoić dwóch lodów ? – proszę potraktować to jako pytanie retoryczne.

Opis

Jest to krótka 40 metrowa linia w zależności od wariantu i warunków wyceniona na między WI3, / II, lub nawet WI4. Często droga a szczególnie jej  początek ma charakter mikstowy. W optymalnych warunkach jest to całkiem łatwy lód - w sam razem nawet dla słabszych zawodników. Stanowisko znajduje się na drzewie rosnącym na szczycie lodospadu.

Topo Lodospadu, Prawe Zahradky w Dolinie Staroleśnej. Łatwa wspinaczka lodowa

Wycena Lodospadu Prawe Zahradky WI 2 / II. Topo lodospadu topo lodospadu Prawe Zahradky - wysokość Topo lodospadu Prawe Zahradky - Czas dojścia.

W rejonie znajduje się też wymagająca linia mikstowa czy też drytoolowa – rządek spitów nie pozostawia wątpliwości co do jej przebiegu - wycena M7. Jak już wspomniałem lodospad wyposażony jest w stanowisko więc na wspinaczkę zabieramy ekspresy oraz komplet różnej długości śrub lodowych.

dg-prawe-zahradky-lodospady.jpg

Damian Granowski na Prawych Zahradkach. Fot. Wojciech Radzik