Log in
    

Z Hińczowej Przełęczy do Dolinki za Mnichem

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Szybka relacja z szybkiego taternickiego przejścia z Hińczowej Przełęczy do Dolinki za Mnichem. Obadajcie sobie to przejście. Myślę, że warto je znać :)

 

Dowiedziałem się o tym przejściu rok temu i myślę, że jest warte uwagi. Dlaczego? Moim zdaniem w trudnych warunkach jest bezpieczniejsze i szybsze niż klasyczne zejście przez Małą Galerie Cubryńską. Niestety trzeba wiedzieć dokładnie gdzie jest i dlatego obadałem je sobie w dobrych warunkach. Przy okazji wyszła fajna alpiniada na Cubryne z Łukaszem Kołodziejem.

 

Do rzeczy. Jak się tam dostać?

Z Hińczowej Przełęczy schodzimy na Wielką Galerie Cubryńską i trzymamy się ściany z lewej strony. Wchodzimy w pierwszy łatwy żleb. Jest on dość charakterystyczny. W górnej części nieco się zwęża. Po wyjściu z żlebu z lewej strony będzie gruby ring 30kN.

Trawersujemy Cubryński Przechodzik w stronę Żelazka. Stanowisko zjazdowe zobaczymy dopiero gdy do niego podejdziemy. Tam wykonujemy jeden zjazd na około 30 m do żlebu prowadzącego na Zadnią Galerie Cubryńską. Jeśli macie krótszą linę to po drodze jest jeszcze jeden wklejany stan. Z tamtego miejsca turystycznym terenem kierujemy się w stronę Mnicha i potem w stronę Ceprostrady.

Więcej zdjęć na FB i Instagramie: 

https://www.facebook.com/kloda.kac/posts/203778161347252

https://www.instagram.com/p/CJDk5-4Dloj/?utm_source=ig_web_copy_link