Log in
    

Skalanka - VIII Karpacki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Już 7 stycznia uczta dla miłośników wspinaczek, wędrówek i łazikowania wszelakiego- czyli dla tych, którzy w jednym miejscu i na płaskim usiedzieć nie mogą.

VII Karpacki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W naszym specjalnym menu

Ignacy Walenty Nendza
"Lhotse- pierwszy i ostatni ośmiotysięcznik Jerzego Kukuczki "
(Relacja z polsko-brazylijskiej wyprawy na MAKALU w1982 r)

Ekipa Batura Muztagh Pakistan 2011
Relacja z pierwszej wyprawy eksploracyjno-wspinaczkowej Batura Muztagh Pakistan 2011 - jak przewidzieć nieprzewidywalne i co z tym fantem zrobić opowiedzą- i zademonstrują na slajdach członkowie Klubu Wysokogórskiego Kraków : Maciek Chmielecki, Jakub Gałka, Piotrek Picheta i Mikołaj Pudo

Piotr Kalicki
Patagonia oraz Slajdowisko z Peru, kraju w którego jeden departament jest większy od Francji, a ludzi tam mniej niż w połowie Polski; gdzie wśród prekolumbijskich ruin przechadzają się duchy przodków i konkwistadorów; gdzie lamy przeglądają się wraz z wulkanami w najwyższym żeglownym jeziorze świata; gdzie wszystko jest inne, a takie znajome.

Atmosferę będzie podgrzewał muzycznie Marek "Makaron"

W ramach strawy dla ducha szczególnie polecamy pokaz filmu "Bieg Kukuczki" (reż. Alina. Markiewicz, Dariusz. Załuski, Polska, 2009, 44 min)

Wreszcie finałowy wieczór 7.01.2012 - aukcja ciekawego sprzętu turystycznego ( dochód z aukcji zostanie przekazany na konto WOŚP)

Jak do nas dotrzeć?

Studencki Schron Turystyczny "Skalanka" położony jest w grupie Wielkiej Raczy czyli tzw. Worku Raczańskim (przy czerwonym szlaku ze Zwardonia na Wielka Raczę, na południowo-wschodnim zboczu Skalanki (867m. n.p.m.) stronę przełęczy Graniczne.  Dojście czerwonym szlakiem ze Zwardonia na Skalankę zajmuje około 40 minut.
Trasy alternatywne
1- dla zawodowców- bez znaków od strony miejscowości Sól wzdłuż potoku Slanica:
2- dla amatorów- trasa szlakami: najpierw czerwonym na Rachowiec ,następnie czarnym po grzbiecie Orawcowej i znów czerwonym do chatki od strony Zwardonia.

Głodni wrażeń? ZAPRASZAMY!!!

Pozdrawiam

Bodzio