Log in
    

Mistrzostwa Świata w skialpinizmie - Pelvoux 2013

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Od 9 lutego trwają Mistrzostwa Świata w skialpnizmie we francuskim Pelvoux. Nasz kraj będzie reprezentować sześcioosobowy skład : Agata Cikowska, Bartek Bargiel, Ania Figura, Ania Tybor i Klaudia Tasz.


Jak co roku we francuskim Pelvoux najlepsi zawodnicy w skialpinizmie walczą o tytuł Mistrza Świata. Zawody rozgrywane będę w regionie Puy Saint Vincent, w dolinie Valloise na różnych stokach narciarskich oraz w terenie poza trasowym.

fot. M. Strojny

W ciągu 6 dni nasi zawodnicy wezmą udział w pięciu dyscyplinach: sprincie, verticalu, startach indywidualnych, sztafecie kobiet oraz zjazdach zespołowych. Najktótszą dyspcypliną jest sprint, który obejmuje podejście na nartach, w rakach lub butach oraz zjazd z przewyższeniem ok. 100 metrów. Vertical to podejście 430 m dla juniorów i 600 m dla seniorów trwające od 25 min do 30 min. Start indywidualny obejmuje trzy podejścia i zjazdy: 1000 m przewyższenia (juniorzy), 1400 m (seniorki), 1650 m (seniorzy). Starty sztafetowe to 160 metrowy dystans na dwóch podejściach i zjazdach dla każdego zawodnika (trzy osoby u kobiet, cztery osoby u mężczyzn), natomiast zjazdy zespołowe to ponad 2200 m dla dwóch zawodników.

Już w poniedziałek (11 stycznia) pierwsze starty naszych rodaków.

Zawodnicy:

fot. M. Strojny

  • Agata Cikowska (juniorka, TKN Tatra Team)
  • Bartek Barguek (juniro, TKN Tatra Team)
  • Ania Figura (seniorka, KW Zakopane)
  • Ania Tabor (seniorka, KW Zakopane)
  • Klauda Tasz (seniorka, KW Zakopane)

Więcej informacji na stronie Mistrzostw Świata oraz PZA.