Log in
    

La Massue WI7 powtórzony!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

5 Stycznia Hiszpan Pau Escalé i Francuz Nicolas Beauguis, dokonali pierwszego powtórzenia La Massue...

Lodospad w całej okazałości. Fot: Beauquis-Escalé

Massue jest legendarny lodospadem w histori wspinaczki lodowej. Został zdobyty w 1992 roku przez zespół Damilano i Philippe Pibarot w the Cirque du Fer à Cheval. W rejonie Haute-Savoie (Francja).

Wspinaczka była dużym krokiem we wspinaczce lodowej, która wprowadziła stopień 7 w Zachodnie Alpy.

Trzeci kluczowy wyciąg Fot: Beauquis-Escalé

Na przełomie 2010/11 paru topowych wspinaczy wykorzystało doskonałe warunki lodowe w Cirque i Hiszpan Pau Escalé wspiął się na parę lodospadów: Pissevache WI6, Folly de droite WI 5 i Aurelia WI 6.

5 Stycznia Hiszpan i Francuz Nicolas Beauguis (równie mocny łojant, który dokonał pierwszego powtórzenia Sorcière blanche direct w Fer à Cheval), dokonali pierwszego powtórzenia La massue...
 
Crux(3 wyciąg) został poprowadzony przez Nicolasa Beauguisa na którym zademonstrował doskonałą technikę i mistrzostwo panowania nad nerwami. ""Rura" była wysoka na 30 metrów i 4 metry od ściany, prawie przeźroczysta o grubości 10 cm! Mogłeś zobaczyć wodę płynącą w środku." stwierdził Francuz (sic!). The Massue nie był poprowadzony przez 10 lat!

Trzeci wyciąg. Fot: Beauquis-Escalé

Niestety nagły wzrost temperatury i ciepły wiatr sprawił że lodospady w Cirque zostały zniszczone. Możliwę, że przez kolejne kilka lat nie będzie powtórzeń.

W każdym razie szacun za psychę!

Źródło: Upclimbing.com