Log in
    

Gauri Sankar 2010 -Wstępne podsumowanie oraz kilka zdjeć...

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

gauri-sankar-maleW dniu 17 listopada weszliśmy w ścianę na wysokości 5200m. Tego dnia doszliśmy do wysokości 5950m. Napotkane trudności to skalne IV i pola lodowo-snieżne do 60st. Przygotowanie miejsca pod biwak było uciążliwe i zajęło nam 1,5 godz. Kolejny dzień przeczekaliśmy na platformie biwakowej, co było podyktowane względami aklimatyzacyjnymi. Dnia trzeciego o 7 godz. rozpoczęlismy wspinaczke, ok 8 godz. nadszedł obfity opad śniegu z wiatrem.

O 9 tej podjęlismy decyzje o wycofie, ponieważ strome i rozlegle pola snieżne przy dłuższym załamaniu pogody mogłyby uniemożliwić nie tylko dalsza wspinaczkę, ale i powrót. Osiągneliśmy  wysokość 6050m., maksymalne nachylenie Pól wynosiło 70 st. Zjazdy zajeły nam prawie Cały dzień. W kolejnych dniach pogoda nie poprawiła się na tyle, aby moc się wspinać. Gdyby nie wcześniejszy szesciodniowy okres niepogody, mielibyśmy szanse na dodatkowa probe wspinaczki. Wkrótce zamieścimy obszerna relacje z większą ilością zdjęć.

Więcej o wyprawie na stronach naszego serwisu!

gauri-sankar

Wierzchołek (zwornik) ok 6300m. Będący początkiem południowo-wschodniej grani ciągnacej sie do południowego Gaurisankar.

{gallery}/art/gauri-sankar-2010{/gallery}