Log in
    

7. SLOT Fest "O wschodzie" KAVKAZ

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniach 31.03 do 1.04 w Krakowie odbędzie się Kaukazki  7. SLOT Fest "O wschodzie" KAVKAZ.  Na uczestników czekać będzie wiele ciekawych wykładów, spotkań i warsztatów poświęconych regionowi kaukaskiemu i jego kulturze. Organizatorzy festiwalu, TKN Wagabunda oraz Slot Kraków, nie zapomnieli również o miłośnikach gór wysokich. 

alt   

PROGRAM

Sobota 31.03

15:00  Historia polskich wypraw alpinistycznych w Kaukaz. Gościem będzie legenda polskiego alpinizmu Marian Bała, który po raz pierwszy przyjechał w Kaukaz w roku 1958. W późniejszych latach zdobył Uszbę i Nakra Tau, a w 1974 roku dokonał trzeciego przejścia prawego filara północno-wschodniej ściany Dych Tau (5203 m).

Niedziela 1.04

11:00-12:45 warsztaty poświęcone pierwszej pomocy wysokogórskiej

15:00 Fotorelacja z zimowej wyprawy na Kazbek. Prezentować będzie Tomasz Rojek, który na początku lutego tego roku planował zdobyć górę drogą południowo-wschodnią, ostatecznie szczyt zdobył drogą południową.

17:00 Pokaz „Alpinizm i trekking w małych Himalajach. KABKA3 1998 – 2008” wystąpi Paweł Kaczmarczyk, uczestnik i organizator wielu wyjazdów w góry Kaukazu. Tematem pokazu będą głównie przejścia w północnej części Centralnego Kaukazu, na terytorium republiki Kabardyno-Bałkarii.

Więcej informacji o festiwalu na:

www.wagabunda.krakow.plwww.facebook.com/TKN.Wagabundawww.krakow.slot.art.pl,  www.facebook.com/slot.fest.krakow

Organizatorzy:

alt

alt