Log in
    

Polski himalaizm zimowy. Wczoraj. Dziś. Jutro? | dyskusja

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

26 października w Dworku Białoprądnickim w Krakowie odbyła się dyskusja "Polski himalaizm zimowy. Wczoraj. Dziś. Jutro?". Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej.

Everest z lodowca Khumbu. Fot. Agnieszka Kiela-Pałys.

Widok z lodowca Khumbu. Fot. Agnieszka Kiela-Pałys.

Sukcesy polskich wypraw zimowych dla większości z nas przez lata były powodem do dumy i satysfakcji. Także ostanie zdarzenia na Broad Peaku przyniosły początkowo radość ze zdobycia szczytu. Ale potem przyćmiła ją tragedia, jaka rozegrała się podczas zejścia.

Do dyskusji o stanie polskiego himalaizmu zimowego zostali zaproszeni trzej alpiniści reprezentujący różne pokolenia polskich alpinistów: Marian Bała (ur. 1931), Leszek Cichy (ur. 1951) i Tomek Mackiewicz (ur. 1975). Wszyscy mają ogromne doświadczenie we wspinaczce zimowej, a przy tym nie byli osobiście zaangażowani ani w tragiczną wyprawę na Broad Peak, ani w prace Zespołu przygotowującego raport, dzięki czemu mogli zachować bezstronność.

Organizatorami panelu byli:
* http://kolosy.pl
* Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

Przepraszamy za niska jakość filmu. Materiał został nakręcony komórką, nie był wycinany, zawiera tylko dwa fragmenty (w sumie 34 min.) z trzygodzinnej dyskusji. Pomimo tych ewidentnych braków uznaliśmy, że warto go opublikować.