Log in
    

Mount Hunter: Nowa brytyjska droga na Moonflower Buttress

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W ciągu 6 dni w maju, brytyjski zespół Matt Helliker i Jon Bracey wyznaczyli nową linię The Cartwright Connection na Moonflower Buttress na Mount Hunter w Parku Narodowym Denali

Brytyjczycy wyznaczyli nową linię na północnej w ciągu 13-18 maja, w ścianie Mount Hunter, biegnącą lewą stroną Moonflower Buttress. Droga ma 1400 metrów wysokości w pionie.

Moonflowe Buttress na Mount Hunter

Północna ściana Mount Hunter na Alasce. Fot. arch. Helliker & Bracey

Po przewspinanaiu 10 wyciągów w ciągu jednego dnia, wrócili do bazy aby oczekiwać na dobry warun. Jak  warunki już się pojawiły, to cisnęli aby zdążyć osiągnąć żebro Moonflower, przed załamaniem pogody. Nie udało im się to, więc musieli czekać cały dzień w portaledgu. Rankiem następnego dnia przewspinali ostatnie 500 metrów do żebra.

Komentaż Hellikera: "Wspinaczka była trudna, niebezpieczna, straszna, ale piękna i wymagająca od naszych mięśni i umysłów całkowitego zaangażowania. 36 godzinny atak, a następnie 38 godzin zjazdów do podstawy ściany, było testem dla naszych ciał, który był najtrudniejszczy w moim życiu.

Wspinaczka na Mount Hunter

Matt Helliker prowadzi wyciąg w górnej części północnej ściany Mt. Hunter. Fot. Jon Bracey

Droga została nazwana The Cartwright Connection na cześć dobrego przyjaciela brytyjczyków, Julesa Cartwrighta, który wyznaczył przebieg linii.

Zobacz trailer filmu "The Moonflower"