Log in
    

Pogrzeb Parka Young-Seoka jednej z ostatnich ofiar Annapurny

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

"Moim przeznaczeniem jest życie odkrywcy, moim losem jest eksplorowanie, do czasu aż umrę."  Ta oto sentencja została wyświetlona na ekranie w czasie uroczystości pogrzebowych w Seoulu, przyjaciele i rodzina ze łzami w oczach żegnali Mr Parka.

alt

Korea opłakuje swojego wielkiego eksploratora.

Uroczystości pogrzebowe Parka Young-Seok i jego dwóch towarzyszy, którzy zginęli na Annapurnie, zostały odprawione 3 listopada 2011. Na ekranie były wyświetlane zdjęcia wspinaczy wraz z sentencją Parka:

"Alpiniści muszę iść w góry, eksploratorzy muszą odkrywać. Miasta nie są miejscem dla wspinacza. Moim przeznaczeniem jest życie odkrywcy, moim losem jest eksplorowanie, do czasu aż umrę."

Kim Jae-Soo: "Wrócę aby ich odnaleźć"

Lider Korean Alpine Federation powiedziała, że pamięć alpinistów zostanie uczczona poprzez: "otoczenie pomocą młodych wspinaczy (w ich dążeniach)" (Mr Park zawsze zabierał ze sobą w góry jak i na bieguny, młodych członków zespołu).

Kierownik akcji poszukiwawczej, Kim Jae-Soo (zdobywca korony Himalajów) wrócił z Nepalu na uroczystości. Powiedział, że wraca na Annapurnę aby odnaleźć ciała zaginionych.

źródło www.explorersweb.com