Log in
    

Kinga Baranowska w Salewa AlpineXtrem Team

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Polska himalaistka oficjalnie ogłosiła na konferencji w Hamburgu, że od marca dołącza do międzynarodowego zespołu Salewa alpineXtrem Team. Już na wiosnę w barwach Salewy zamierza zdobyć swój kolejny ośmiotysięcznik Makalu. Swoją decyzję o współpracy z włoską firmą długo trzymała w tajemnicy. W końcu u boku przedstawicieli Salewy zdecydowała się ujawnić nowego partnera oraz plany na najbliższy rok.

alt

logo Salewa

Kinga Baranowska, która kolekcjonuje ośmiotysięczniki zaliczane do Korony Himalajów (ma ich już na swoim koncie siedem, a na trzech z nich - Dhaulagiri, Manaslu i Kanczendzondze - stanęła jako pierwsza Polka w historii), dołączyła do grona międzynarodowych sportowców Salewa alpineXtrem Team. W tej prestiżowej grupie są już m.in. alpinista Christopher Heinz i wspinaczka skałkowa Angelika Rainer. Baranowska będzie pierwszą Polką w zespole Salewa alpineXtrem Team, a zarazem wiodącą, kobiecą twarzą firmy w Europie. Jej nazwisko sygnować ma także całkowicie nową linię odzieży oraz sprzętu wysokogórskiego o najwyższych parametrach technicznych.

- Bez wątpienia będzie to doskonała okazja do wymiany doświadczeń. Z jednej strony pozwoli mi to na dalszy rozwój wspinaczkowy i realizację kolejnych celów, z drugiej - jak sądzę - wniesie wkład w międzynarodową działalność firmy i umożliwi podnoszenie jakości produktów. Cieszę się, że będę miała wpływ na projektowanie odzieży oraz specjalistycznego sprzętu alpinistycznego i sygnowanie tych produktów swoim nazwiskiem. Liczę, że decyzja o współpracy z firmą Salewa okaże się owocna dla obu stron - powiedziała tuż po konferencji w Hamburgu off.sport.pl Kinga Baranowska.

- Zawsze powtarzam sobie, że to góry dyktują warunki, a ja mogę jedynie się do nich dostosować. Wszystko co mogę zrobić to być jak najlepiej przygotowana. Reszta to kwestia szczęścia. To potężny żywioł, mam tego świadomość i akceptuję to. Na Makalu wyruszam pod koniec marca. Trzymajcie kciuki - prosi. Obecnie Kinga Baranowska należy do kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu we wspinaczce wysokogórskiej, jest także członkiem zarządu Klubu Wysokogórskiego Warszawa, Ambasadorem Olimpiad Specjalnych Polska. W rankingu miesięcznika "Shape" na „Kobietę Roku 2008” Kinga Baranowska znalazła się w czołówce „Kobiet, które zmieniają świat”. W tym samym czasie, za zdobycie w jednym roku aż dwóch ośmiotysięczników - Dhaulaghiri oraz Manaslu - Baranowska otrzymała najstarszą Polską nagrodę KOLOS przyznawaną za najwznioślejsze podróżnicze dokonania.

Za swoje wybitne osiągnięcia w kategorii wspinaczka górska himalaistka otrzymała nagrodę „Orzeł KW” Klubu Wysokogórskiego Warszawa, a w 2009 roku została uhonorowana nagrodą Ministerstwa Sportu i Turystyki za wspinaczkę na trzeci szczyt świata. Apetyt na kolejne sukcesy w górach wysokich nie zmalał. Przeciwnie, himalaistka konsekwentnie rozwija swoje pasje, zdobywając doświadczenie związane z górami i śmiało planuje kolejne wyprawy, w których teraz wspierać ją będzie włoska marka Salewa.

Źródło: off.sport.pl