Log in
    

"Nasze Skały" w Parku Krajobrazowym Orlich Gniazd

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Najbliższe miesiące są bardzo ważne dla przyszłości wspinania w terenach prawnie chronionych. Jak wielokrotnie informowaliśmy, obecnie przygotowywane są dwudziestoletnie plany ochrony przyrody dla parków narodowych, rezerwatów przyrody, obszarów Natura 2000 i parków krajobrazowych.

W ostatnich tygodniach Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego przedstawił projekt planu ochrony dla Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Obejmuje on praktycznie wszystkie rejony wspinaczkowe Jury Północnej, w tym kilka rezerwatów (w tym tak dla nas ważnych jak Zielona Góra, Sokole Góry, Ostrężnik, Parkowe i Góra Zborów – mapa w załączeniu).

Z projektem można zapoznać się na stronie http://zpkws.bedzin.sisco.info/?id=37

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały”, po wnikliwej analizie projektu, złożyła swoje uwagi, związane ze wspinaniem na terenie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd, idące w kierunku jak największych przywilejów dla wspinaczy.

Dzięki dobremu postrzeganiu, w ostatnich latach wspinaczy przez służby ochrony przyrody, mamy nadzieję na przyjęcie wszystkich naszych uwag do planu, i nieskrępowany dostęp do wspinania w Jurze Północnej.

Włodzimierz Porębski

IŚW „Nasze Skały”

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 662 149 400