Log in
    

Nasze Skały - Wizja lokalna w rezerwatach Północnej Jury

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

nasze-skaly-maleW ostatnich tygodniach, po długich negocjacjach, odbyły się wizje lokalne przedstawicieli: Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, Nadleśnictwa Złoty Potok i Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały", w celu wyznaczenia miejsc do legalnego uprawiania wspinaczki skalnej w rezerwatach Północnej Jury. "Nasze Skały" reprezentowane były przez Miłosza Jodłowskiego, Włodka Porębskiego, Patryka Dudka i Krzysztofa Śliwę (KW Częstochowa).

Przypomnijmy, że podobna wizyta w rezerwacie Zborów pozwoliła na wydanie decyzji Dyrektora RDOŚ udostępniającej do wspinania skały rezerwatu.

W dniu 5 października 2010 r. obejrzeliśmy sektory wspinaczkowe rezerwatu „Sokole Góry”; dnia 10 grudnia 2010 r. rezerwaty Parkowe i Ostrężnik.

Wskazane przez nas skały nie budziły większych kontrowersji, tak więc jest nadzieja, że batalia m.in. o Diabelskie Mosty dobiega szczęśliwego końca, i od wiosny można się będzie w wymienionych rezerwatach wspinać bez popełniania wykroczenia.

Z interesujących nas rezerwatów Północnej Jury pozostał jeszcze rezerwat "Zielona Góra". Wspólna wizja lokalna w nim, ze względu na brak opracowania projektu planu ochrony i innej niezbędnej dokumentacji przyrodniczej, przewidziana jest na rok 2011.

nasze-skaly-srednie

Włodek "Jacooś" Porębski

IŚW "Nasze Skały"

662 149 400 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.