Log in
    

Niezbędnik Simone Moro w podróży

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Legendarny włoski himalaista w ciągu ostatnich 19 lat odbył 46 podróży w najbardziej odległe zakątki świata - od Himalajów przez Karakorum, Tien Shan, Pamir, Andy, Patagonię aż po Antarktydę. Jak sam przyznaje, niezależnie od tego gdzie się właśnie wybiera, są rzeczy, których nigdy nie brakuje w jego torbie podróżnej.

Fot. Matteo Zanga

Simone Moro jest w ciągłym ruchu. Jeżeli akurat nie wspina się zimą na jeden z ośmiotysięczników w Himalajach, zapewne realizuje projekt w Europie, albo podróżuje pomiędzy festiwalami górskimi i spotkaniami, zarażając innych swoją pasją do eksploracji. Przy takim trybie życia nabrał pewnego doświadczenia i wie co się przyda, a czego nie warto ze sobą zabierać na daną wyprawę.

Są jednak rzeczy, które trafiają do torby niezależnie od celu wyjazdu. Można je nazwać niezbędnikiem, innym dla każdego podróżnika.

Pierwsze, o czym wspomina Moro zapytany o swój niezbędnik, to rzeczy które pozwalają na szybki trening - „Przerwa w ćwiczeniach, nawet podczas wakacji, nie wchodzi w grę. Dlatego nigdy nie zapominam o butach i stroju do biegania, a często i drążku do podciągania. W ten sposób mogę wykonywać podstawowe ćwiczenia niezależnie od tego gdzie w danej chwili jestem.”

Po dłuższym zastanowieniu przyznaje także, że niemal każdą podróż traktuje jak potencjalną okazję do wspinaczki, dlatego - „W mojej torbie zawsze znajdzie się miejsce na buty do wspinaczki, magnezję, koszulkę, lekki plecak, a także kurtkę z membraną.”

 

Dla Moro, który dużą część roku spędza w drodze, ważny jest też stały kontakt z rodziną i współpracownikami. Wystarczy wspomnieć choćby zimową wprawę na Nanga Parbat, kiedy w oczekiwaniu na okno pogodowe kończył kolejne rozdziały swojej książki, by zrozumieć czemu na końcu jego listy niezbędnych w podróży rzeczy znajduje się laptop z połączeniem satelitarnym.

Simone nie jest wyjątkiem jeśli chodzi o przygotowanie do wyprawy. Z pewnością każdy wymienić może kilka rzeczy, które zawsze trafiają do podróżnego niezbędnika.

Kompletując swoją torbę podróżnika warto zwrócić uwagę na The North Face Base Camp Duffel. Ta lekka i pakowna torba została wykonana z niezwykle wytrzymałego materiału balistycznego, który jest odporny na wilgoć, przetarcia oraz przedziurawienia, a jednocześnie łatwy w czyszczeniu.
Dodatkowo jej dno zostało wyścielone miękkim wypełnieniem, by w razie opadów deszczu maksymalnie zabezpieczyć zawartość.
Base Camp Duffel wyposażony jest w jedną dużą komorę, w której zmieszczą się wszystkie potrzebne akcesoria oraz, znajdującą się pod klapą, małą kieszonkę z siatki zapinaną na zamek.
Wygodę podczas podróży zapewniają dwie taśmy na ramię, dwa uchwyty do noszenia w rękach oraz szelki.

Dostępne rozmiary: xs, s, m, l, xl.