Żabia Turnia Mięguszowiecka / Filar Grońskiego IV+
Filar Grońskiego IV+ to klasyk starej daty. W dzisiejszych czasach podejście na niego wydaje się długie i niezbyt wielu jest na niego chętnych. Wszystkie te "niedogodności" rekompensuje pewien posmak przygody, brak tłoku w ścianach, w miarę lita skała i piękne wspinanie.
Wycena: IV+
Długość: 300 metrów
Czas przejścia: 3 godz.
Lokacja: Dolina Rybiego Potoku
Uroda: Sam oceń. Jeśli przeszedłeś) to zaznacz ilość gwiazdek (Od 1 do 5), tak aby inni wiedzieli na co warto iść ;)
Wystawa: N
Charakter: płyty / zacięcia / filar
Zagrożenia obiektywne: kruszyzna na łatwiejszych wyciągach. Po opadach, lepiej odczekać parę dni. Na początku lata pod drogą może zalegać jeszcze śnieg
Pierwsze przejście: 1931, 2 lipca - Stanisław Groński i Adam Uznański
Pierwsze przejście zimowe: 1956, 4 kwietnia - Lechosław Utracki i Jerzy Warteresiewicz
WHP 992, tom 6
Dojście
Ok 2 godzin z Morskiego Oka. Czerwonym Szlakiem. Wejście w drogę znajduję się w żlebie spadającym z Żabiej Przełęczy Wyżniej, na wysokości najniżej schodzącej ostrogi w pn. ścianie Żabiego Konia.
Opis
Nikt jesze nie dodał opisu. Możesz być pierwszy!
Zejście
Sprzęt
Zestaw standardowy. Aczkolwiek na wszelki wypadek warto wziąć haki i młotek
Historia zdobywania
Nikt jeszcze nie dodał historii. Wrzuć w komentarzach!
Ciekawostki
Znasz ciekawostki o tej drodze? Podziel się nimi.
Cytaty
Znasz wypowiedzi ludzi o tej drodze? Podziel się nimi
Topo
Znajdziecie je w GÓRach nr 217 (czerwiec 2012), lub opis na stronie goryonline.com.
Masz topo? Podeślij linka w komentarzach, a chętnie zamieścimy!
Zdjęcia
Masz zdjęcia? Podeślij linka w komentarzach, a chętnie zamieścimy!
Filmy
Wyszperałeś w sieci filmy o tej drodze? Podeślij linka w komentarzach, a chętnie zamieścimy!
Jeśli zauważyłeś nieścisłości w tym opracowaniu, lub chciałbyś coś dodać od siebie, to możesz to zrobić przez nasz system komentarzy :-)