Log in
    

Will Gadd ponownie w Helmcken Falls

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Will Gadd nie odpuszcza niesamowitemu rejonowi lodowemu w Helmcken Falls w Kanadzie. W tym roku Will Gadd i Tim Emmett wrócili po raz trzeci do lodowej krainy marzeń. Tym razem mają towarzystwo.

Preml i Emmet w Helmcken Falls

Klemen Preml i Tim Emmett w Helmcken Falls. Fot. Tim Emmett

Poniżej krótki raport Willa na temat ostatnich poczynań

„Warunki są wspaniałe. Udało się nam – ja i Chris Giesler - zrobić dwie nowe drogi na własnej. Nie za trudne, ale bardzo ładne. Kolejna jest w drodze. Spity na Spray On zostały odkryte i nad drogą pracują Klemen Preml i Rafał Sławiński.

Sarah Hueniken i John Freeman pracują nad nowym projektem, który wygląda na logiczną linię. Will May i Chris Giesler obili projekt który na pierwszy rzut oka jest daleki od prowadzenia (epicko długi wyciąg). Tim Emmett, Klemen Preml i ja również nad nią pracujemy. Na razie sprawdzamy czy jesteśmy wystarczająco wytrenowani żeby chociaż się zbliżyć do tego :) Na razie nic z tego!

Ponieważ dno jaskini jest 25 metrów wyższe (sic!) niż w tamtym roku, drogę Spray On zaczynamy od drugiego wyciągu! Niesamowite jest patrzeć jak droga zmieniła charakter przez ten rok (dużo sopli).

W tym roku coraz więcej osób przyjeżdża tutaj, dzięki czemu panuje świetna atmosfera."

Jeśli zastanawiacie się dlaczego jest to tak wyjątkowy rejon, to polecamy poczytać tutaj, tu i tu.

Powstał już nawet filmik o tym rejonie (fragmenty poniżej)

Źródło: planetmountain.com