Log in
    

Nowości sprzętowe na WinterCamp 2014!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Na zbliżającym się WinterCamp 2014 na Turbaczu będzie można zobaczyć kilka nowinek technicznych z dziedziny Outdooru. Między innymi:

BRUNTON:

Moc prosto z kieszeni! Brunton podąża za oczekiwaniami konsumentów i branży elektronicznej. BUMP i EMBER to dwie kompaktowe ładowarki hybrydowe, zaprojektowane z myślą o smartphonach i odtwarzaczach mulitmedialnych. Dopracowane wzornictwo i minimalizm to znak rozpoznawczy ładowarek Brunton. Oba modele posiadają litowo-polimerową baterię i zewnętrzny mini panel solarny. Dzięki nim moc zawsze będzie z Wami!

Mierzący 5 x 4 x 15 cm malutki BUMP, przypomina pudełko zapałek. Tak mały, że można go przypiąć do kluczy, mimo to oferuje Ci sporą moc, która wystarczy na jedno lub dwa ładowania telefonu komórkowego. Wodoodporna bateria ma pojemność 550 mAh. BUMP jest dostępny z uniwersalnym złączem Micro-USB lub złączem Apple (iPhone 4). Obrotowa osłona zabezpiecza złącze przed uszkodzeniem mechanicznym i brudem, w momencie kiedy nie używamy ładowarki. O wadze nie trzeba nawet rozmawiać, raptem 28 gram. W sprzedaży detalicznej – 159 zł.

Większy i mocniejszy niż BUMP jest model EMBER. Przy wielkości 9 x 6,5 x 2 cm i wadze 140 g posiada baterię o pojemności 2800 mAh. Zintegrowana litowo-polimerowa bateria zapewnia pełne ładowanie dla telefonów typu smartphone, szczególnie ważne kiedy nie możemy podładować naszego urządzenia z sieci 220V. Wygodny kabel „3 w 1” dołączony do ładowarki posiada złącza: Mini-USB, Micro-USB i złącze Apple (iPhone 4). Automatyczne wyłączanie chroni ładowarkę przed uszkodzeniem, podczas gdy wodoodporna obudowa chroni baterię przed wilgocią. W sprzedaży detalicznej – 359 zł.

Oba urządzenia można bardzo szybko naładować za pomocą kabla (złącze USB w komputerze), lub korzystając z wbudowanego panelu solarnego. Druga opcja wymaga jednak trochę cierpliwości ponieważ mała powierzchnia paneli i niska moc ładowania (BUMP 50mA, EMBER 100mA) powodują, że takie ładowanie może zająć cały dzień. Z drugiej strony przy dobrej pogodzie bateria ładuje się sama, a my idziemy, płyniemy czy wspinamy się.

BRUNTON – firma jest jedną z najstarszych w branży outdoor na świecie, powstała w 1894 roku w USA. Produkuje legendarne kompasy, a asortyment uzupełniają również takie produkty jak: przenośne ładowarki, ogniwa i maty solarne, optyka.
Przenośne ogniwo paliwowe dla branży outdoor czyli prąd z wody.

Brunton Hydrogen Reactor

Jedna z najbardziej wizjonerskich a zarazem obiecujących technologii w dziedzinie przyszłego zaopatrzenia w energię. Ogniwa paliwowe. W 2014 roku amerykańska marka Brunton zaprezentuje ładowarkę wodorową Hydrogen Reactor, przenośne ogniwa wodorowe mogą być z powodzeniem użytkowane w turystyce. Ważąca zaledwie 216 g (razem z ogniwem wodorowym) ładowarka ma kompaktowy rozmiar: 11,4 x 7,1 x 3,2 cm. Ładuje urządzenia elektroniczne takie jak: kamery, smart fony, a nawet tablety przez kabel USB. Ładowarka dostarcza maksymalnie 2,1 Ampera i emituje jedynie parę wodną. Kiedy pełna pojemność ogniwa 8500 mAh zostaje przekroczona wtedy można po prostu zastąpić je drugim (w komplecie). Proces ładowania można łatwo przerwać poprzez proste wykręcenie ogniwa z ładowarki.

Ładowarka wodorowa działa w następujący sposób: małe ogniwo zawiera czysty wodór, będący źródłem paliwa. Wewnątrz ładowarki wodór reaguje z tlenem pobieranym z powietrza. Ładowarka dostarcza 8500 mAh energii w każdym ogniwie. Jest to ilość wystarczająca na przykład do pięciokrotnego ładowania iPhona.

Kiedy ogniwo jest już puste napełnianie go jest naprawdę proste. Brunton oferuje dwie różne stacje ładowania, jedna dla specjalistycznych sklepów (może ładować kilka ogniw na raz), druga dla mniejszych odbiorców lub klienta ostatecznego (ładuje jedno ogniwo na raz). Obie stacje do wyprodukowania wodoru potrzebują tylko trochę wody i prądu.

Naładowane ogniwa wodorowe mogą być przewożone w bagażu głównym w większości linii lotniczych na świecie jednak by uniknąć ewentualnych problemów, Brunton rekomenduje konsultację z odpowiednim przewoźnikiem i sprawdzenie tego punktu w regulaminie.

Hydrogen Reactor marki Brunton jest pierwszą przenośną ładowarką opartą na tak bardzo zaawansowanej technologii. Dzięki temu podróżnicy, wspinacze czy turyści mogą cieszyć się łatwym dostępem do źródła energii czy światła. Dowodem na uznanie branży outdoor dla pierwszej ładowarki wodorowej na rynku jest zdobycie Złotego Medalu (Industry Award 2013) przyznanego w prestiżowym konkursie targów niemieckich Outdoor Show 2013.

Więcej na temat ładowarki wodorowej można przeczytać na: www.bruntoneurope.com

HYDROGEN REACTOR - PODSTAWOWE DANE ŁADOWARKI

Pojemność

8500 mAh

Prąd na wyjściu

2,1 A

Wymiary

11,4 x 7,1 x 3,2

Waga

216 g (z ogniwem)

Rekomendowana cena detaliczna

689 zł (ładowarka + 2 ogniwa)

Koszt napełnienia jednego ogniwa

25 zł

SALEWA:

XPD ALTITUDE TENT

Ultralekki i jednocześnie niezwykle wytrzymały namiot przystosowany do użytku na dużych wysokościach. Zaprojektowany specjalnie z myślą o wyprawach w góry najwyższe i potrzebach ich uczestników. Wykonany z najwyższej jakości materiałów z włóknem Ripstop zapobiegającym uszkodzeniom mechanicznym oraz postępowaniu rozdarć, stanowi niezawodną ochronę dla dwóch osób w ekstremalnych warunkach pogodowych. Namiot posiada również wiele funkcjonalnych rozwiązań, które gwarantują pełen komfort użytkowania produktu na dużej wysokości: praktyczne, chroniące wnętrze namiotu od deszczu wejście z obszerną kieszenią, dwa otwory wentylacyjne, siatkowa podwieszana półka na drobny sprzęt i rzeczy osobiste, fartuchy przeciwśnieżne, wizjer z zamkiem YKK oraz system rozstawiania Rapid na bazie lekkiego stelażu i zatrzasków, dzięki któremu stawianie namiotu jest niezwykle szybkie i łatwe nawet w warunkach burzowych.

Szczegóły techniczne:

 • Liczba osób: 2

 • Wymiary po spakowaniu: 40 x 20 x 10 cm

 • Waga minimalna: 2,4 kg

 • Waga maksymalna: 2,6 kg

 • Materiał: 40D 100% Nylon Ripstop

 • Wodoodporność: tropik 2000 mm
  podłoga 7000 mm

 • System rozstawiania Rapid Set-Up

 • Jednowarstwowa ściana

 • Fartuchy przeciwśnieżne

 • 2 otwory wentylacyjne

NORDHORN (PREMIERA PRODUKTU):

Specjalnie z myślą o Wintercamp 2014, firma Nordhorn zaprojektowała dwuwarstwowe skarpaty, które swoją premierę będą miały właśnie podczas biwaku. Efektem pracy jest wykonany z rzemieślniczą precyzją model NH4-PEP:

Cechy produktu:

- zewnętrzna warstwa termoizolacyjna

- wewnętrzna warstwa higieniczna

- połączone warstwy

Wzajemne oddziaływanie pomiędzy warstwami skarpety absorbuje całe tarcie, jakie powstaje pomiędzy stopą a butem. Zapobiega to ocieraniu materiału o skórę, dzięki czemu nie jest narażona na bolesne otarcia i pęcherze.

Warstwa zewnętrzna jest wykonana z wełny Merino i pełni ona funkcję typowej ochrony termicznej i mechanicznej. Trzy niezależne ściągacze, bezszwowe łączenie nad palcami i liczne strefy amortyzujące zaprocentują w każdym trudnym terenie. Warstwa wewnętrzna wykonana z włókien z jonami srebra zapewnia stopie komfort i ułatwia utrzymanie higieny. Odprowadza wilgoć od stopy, co zaprocentuje szczególnie podczas dłuższych i bardziej wymagających wypraw.

ABS – THE AVALANCHE AIRBAG:

Linia ABS® Vario jest opatentowanym rozwiązaniem, przygotowanym specjalnie dla najbardziej wymagajacych: freerider’ów, ski tourowców czy przewodników górskich i alpinistów. System składa się z podstawowego elementu Vario Base Unit, który opcjonalnie może być wyposażony w ochraniacz pleców oraz doczepianego elementu Vario Zip-on o pojemności od 8 do nawet 55 litrów. Produkty z linii Base Unit wyposażone są również w sprawdzony system TwinBag (lawinowe poduszki powietrzne). Dzięki wyborze plecaków z linii ABS® Vario każdy poczuje się pewnie bez względu na długość wyprawy.

HEIMPLANET: namioty The Wedge i The Cave,

Dmuchane namioty marki Heimplanet linii The Wedge i The Cave wkraczają w nową erę outdooru.

Intuicyjna i prosta obsługa sprawi, że te namioty stają się idealną propozycją na każdą wyprawę. Wybierając dmuchane namioty Heimplanet skrócisz czas rozbijania obozu i tym samym będziesz mógł cieszyć się podróżowaniem dużo dłużej, a brak stelaża sprawi, że Twój plecak będzie znacznie lżejszy.


Instrukcja obsługi namiotów jest bardzo prosta:

 1. Wypakuj.

 2. Nadmuchaj.

 3. Witaj w domu!