Log in
    

Polartec Alpha-najnowsza generacja ocieplin syntetycznych

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Polartec LLC, wiodący producent dzianin o wysokiej wytrzymałości, wprowadza na rynek nowy produkt  ̶   jest nim ocieplina syntetyczna o nazwie Polartec® Alpha®. Tym samym, firma kontynuuje kurs na innowacje ze szczególnym naciskiem na oddychalność i wszechstronność swoich produktów.


W przeciwieństwie do prawdziwego puchu lub sztucznych ocieplin dostępnych na rynku, Polartec® Alpha®, jest bardziej stabilna, co oznacza, że ocieplina nie zbryla i nie przemieszcza się podczas użytkowania. Konstrukcja ociepliny umożliwia łączenie jej od wewnątrz i z zewnątrz z innymi warstwami materiałów o luźnym splocie, które zapewniają jeszcze lepszą oddychalność. W efekcie Polartec® Alpha®, zatrzymuje ciepło wytworzone przez ciało i jednocześnie umożliwia przepływ powietrza, a to gwarantuje pełen komfort użytkowania odzieży z niej wykonanej. Natomiast, w klasycznych puchowych swetrach stosuje się materiały o wysokiej gęstości splotu, które tworzą "barierę" dla wilgoci. Takie rozwiązanie sprawdza się podczas postoju, jednak w trakcie aktywności już nie  ̶  materiał staje się wówczas pułapką dla wilgoci.

 

Ocieplina Polartec® Alpha®, oprócz bezprecedensowego poziomu oddychalności i transportu wilgoci, utrzymuje swoje właściwości izolacyjne nawet kiedy jest mokra. Ponadto, jest lekka, wiatroodporna, utrzymuje wysoki poziom kompresyjności oraz schnie znacznie szybciej niż inne materiały tego typu dostępne na rynku.

Polartec® Alpha® ma wojskowy rodowód – została stworzona na potrzeby amerykańskich jednostek specjalnych. Wojsko potrzebowało produktu, który byłby ciepły, wiatroodporny, wytrzymały, szybkoschnący i oddychający bardziej niż inne, dostępne ociepliny. Polartec podjął wyzwanie i rozpoczął prace nad produktem, który spełni te wyśrubowane oczekiwania. Operacja ta zakończyła się sukcesem, w testach przeprowadzonych przez wojsko Polartec® Alpha® otrzymała najwyższe noty, w porównaniu do innych, podobnych materiałów testowanych wcześniej przez amerykańskie jednostki specjalne.
Teraz ocieplina Polartec® Alpha® będzie dostępna także w odzieży outdoorowej, pierwsze modele zostaną zaprezentowane w 2013 roku, a dokładniej w styczniu podczas targów Outdoor Retailer w Salt Lake City, USA oraz w lutym na targach ISPO w Monachium. Odzież ta pojawi się w sklepach jesienią 2013 roku.

„Polartec® Alpha® to kolejny krok w stronę uzupełnienia naszego systemu dzianin stworzonych dla każdej z warstw ubrania. Ocieplina będzie stosowana jako wypełnienie – warstwa izolacyjna pod innym materiałem np. Polartec® Power Shield® Pro czy Polartec® NeoShell®, ale Polartec® Alpha® może również funkcjonować jako samodzielna lekka kurtka zewnętrzna. Odzież z niej wykonana jest lekka, zajmuje niewiele miejsca w plecaku i nawet po kompletnym przemoczeniu szybko schnie." – mówi Allon Cohne, Dyrektor Marketingu Polartec. „Polartec® Alpha® jest niezawodnym i wielofunkcyjnym produktem, który pozwala zredukować ilość odzieży niezbędnej podczas wypraw. To najlepsze rozwiązanie dla wymagających użytkowników – Polartec® Alpha® gwarantuje im pełen komfort zarówno podczas wzmożonego wysiłku, jak i odpoczynku po nim."

Jesienią 2013 roku pojawi się w sprzedaży odzież wykonana z Polartec® Alpha® i będzie dostępna w kolekcjach marek tj.: 66º North, Eddie Bauer, Eider, Mammut, Marmot, Montane, Mountain Equipment, Rab, Ternua, Terry Cycle, The North Face, Trangoworld, Vaude i Westcomb. Następnie, wiosną 2014 roku również możemy spodziewać się nowych modeli odzieży z Polartec® Alpha® w roli głównej.