Log in
    

Najlepsze jedzenie do zimowego szaleństwa

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
snowshop_logo-maleŚwieże powietrze i niskie temperatury to pewna droga do polepszenia sobie apetytu podczas szaleństwa na stokach. Mimo, iż węglowodany (stare dobre spaghetti) są ulubionym źródłem odnawialnej energii, to wcale nie są najlepszym z możliwych.

W dzisiejszych czasach, kurorty narciarskie dają nam spory wybór potraw do spożywania, będących paliwem dla narciarzy, snowboardzistów oraz narciarzy biegowych. Dziś, to już nie tylko stare, dobre frytki, hamburgery i hot-dogi.

 

Zdecydowanie zdrowszym wyborem są potrawy zawierające świeże składniki, bez chemikaliów i konserwantów, które coraz częściej są dostępne w knajpach w okolicy resortów. Menu jest bardziej urozmaicone w potrawy zawierające błonnik, będące także lżejsze kalorycznie. Lokale oferują dziś wszystko od świeżej pizzy, przez sałatkę „zrób to sam”, zupy oraz kanapki- dając to czego chcą amatorzy zimowego szaleństwa.

 

W USA bardzo modnym posiłkiem na stoku, jest mix składający się z indyka, fasolki i świeżych warzyw z dodatkiem chili. Wiele tamtejszych ośrodków oferuje kanapki z pełnoziarnistego pieczywa, banany oraz ryby.

normal_tapetki_narciarstwo_015

 

Pożywne, gorące zupy z dodatkiem rozgrzewającego chili to także dobra opcja na zimowe dni na stoku. „Zupa, jest świetną przekąską w przerwie pomiędzy zjeżdżaniem ze stoku” wspomina K. Murphy. Zapewnia organizmowi wodę, dobre źródło węglowodanów i białka jednocześnie ogrzewając ciało.

 

Biegi narciarskie to sport wymagający ogólnej sprawności, w trakcie tego sportu spala się 1000kcal na godzinę. Konieczne jest zapewnienie organizmowi regenerujących wartości.

 

Nawet jeśli jesteś kimś, kto nie jada śniadań, pamiętaj że ważne jest abyś coś zjadł przed wyjściem na stok. Gorąca owsianka czy też płatki zalane ciepłym mlekiem, są dobrym źródłem witaminy B i błonnika, taki posiłek sprawi że będziesz syty i pełen energii.

 

- Jajka są doskonałym źródłem białka - mówi Dianna Lamb, Specjalista ds. żywienia z Uniwersytetu w Vermont. Dianna Lamb dodaje - Dobre jedzenie zawsze pomaga w dotarciu na szczyt - jak dobra, ciepła, pożywna zupa serwowana z pełnoziarnistym pieczywem i serem, by dostarczyć odpowiednią dawkę protein.

hinczowa05

Zjazd z Hińczowej Przełęczy.

 

Owoce zawierające potas, takie jak banany, brzoskwinie i suszone morele oraz sok pomarańczowy są solidnymi, zdrowymi przekąskami, w które warto się zaopatrzyć wychodząc na tor.

 

Gdy już wyrobisz w sobie nawyk codziennych ćwiczeń i aktywności, ważne jest, abyś pamiętał o odpowiedniej diecie, zapewniającej odpowiednią ilość kalorii i wartości odżywczych. Wyszukaj w Internecie tabel, które pomogą Ci wyliczyć jaka ilość kalorii jest odpowiednia właśnie dla Ciebie. Dla przykładu, aktywna 37 letnia kobieta, uprawiająca narciarstwo biegowe przez 30-60 minut dziennie, powinna spożywać ok. 2000 kalorii dziennie, dodając do diety ziarna i różnorakie warzywa.

 

Jeśli zaś chodzi o mięso, wybieraj to chude. Spożywaj też 6 łyżek oliwy z oliwek dziennie. Nie przekraczaj jednak 265 kalorii z dodatkowych tłuszczy i cukrów dziennie.

 

 

 

Artykuł przygotowany przez ekipę SnowShop.pl

Artykuł zamieszczamy dzięki uprzejmości sklepu SnowShop.pl

snowshop_logo