Log in
    

Jak zachęcić młodych do aktywności outdoorowych?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Stowarzyszenie Zielona Linia zrealizuje projekt „Mountain lovers”, którego celem jest zachęcenie młodych ludzi do eksplorowania otoczenia i aktywności outdoorowej w rejonie Suchej Beskidzkiej. Będzie to czwarta w historii polska inicjatywa, która otrzyma wsparcie w ramach programu The North Face Explore Fund. 

Wyprawy górskie, kempingi, wspinaczka a także spotkania z podróżnikami. To pomysł działającej w okolicach Suchej Beskidzkiej organizacji Zielona Linia na promowanie aktywności outdoorowej wśród lokalnej młodzieży. Realizacja projektu „Mountain lovers” pozwoli zapewnić opiekę i pożytecznie zagospodarować czas wolny młodzieży, a także da im szansę na naukę zasad działania w grupie, szacunku do drugiego człowieka oraz otaczającej ich natury. 

Zielona Linia już po raz drugi stała się beneficjentem programu. Jednocześnie będzie to czwarta w historii polska inicjatywa w ramach The North Face Explore Fund. Podobnie jak w poprzednich latach, grupa projektów, które otrzymają pomoc, została wybrana spośród zgłoszeń nadesłanych przez organizacje pozarządowe z całej Europy m.in. z: Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji czy Holandii.

„Od ponad 40 lat The North Face, z pomocą sportowców, ekspedycji i programów, stara się zachęcać ludzi do uprawiania sportów outdoorowych. Dwa lata temu stworzyliśmy The North Face® Explore Fund™, program skupiający się przede wszystkim na dzieciach jako nowym pokoleniu odkrywców. Jest nam niezmiernie miło udzielić wsparcia 13 - tu nowym projektom, które pomogą najmłodszym odkryć plac zabaw jakim jest nasze otoczenie.” Powiedział Eric Pansier, VP ds. Marketingu The North Face® w regionie EMEA.

Pełna lista zwycięskich organizacji dostępna jest na: http://www.thenorthfacejournal.com/explore-fund/

Więcej informacji na temat programu znaleźć można na stronie: www.explorefund.eu