Log in
    

Zapowiada się rekordowy Kiermasz Odzieży i Sprzętu Outdoorowego na 10. KFG

Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Podczas 10. Krakowskiego Festiwalu Górskiego kolejny raz odbędzie się Kiermasz Odzieży i Sprzętu Outdoorowego. Tegoroczne targi zapowiadają się rekordowo – swoje stoiska wystawi blisko 40 firm, co przekłada się na kilkadziesiąt marek i setki produktów.

Stoisko firmy Yeti

Jedyny w Polsce kiermasz outdoorowy co roku podczas KFG przyciąga kilka tysięcy odwiedzających. Przez trzy dni festiwalu można przyjrzeć się najnowszym kolekcjom topowych marek outdoorowych oraz zakupić sprzęt w bardzo atrakcyjnych cenach. Odwiedzający mają również rzadką możliwość porozmawiania z projektantami, producentami i dystrybutorami odzieży i sprzętu outdoorowego.

 

Na kiermaszu wystawią się czołowi producenci sprzętu outdoorowego, działający na polskim rynku. Pojawią się także sklepy, firmy oferujące wyjazdy turystyczne i ubezpieczenia górskie oraz wydawnictwa prasy i literatury górskiej. Kiermasz jest więc prawdziwą gratką dla wszystkich fanów outdooru.

W sumie zobaczymy blisko 40 firm, które zaprezentują produkty kilkudziesięciu marek, w tym m.in. takich jak: Patagonia, Petzl, Yeti, Rock Pillars, Garmin, Marmot, Black Diamond, Berghaus, Columbia, Directalpine, Schoeffel, Craft, Seger, Ocun, Zamberlan, Feel Free, Jack Wolfskin, Lowe Alpine, Montano, Buff, Brubeck, Salewa, Regatta, CAMP, Cassin oraz Rock Empire.

Wiele marek zaprezentuje swoje najnowsze produkty, przy czym część z nich swoją premierę będzie miało właśnie na Krakowskim Festiwalu Górskim. Na kiermaszu większość z wystawionych produktów będzie tańsza o 20 proc. w porównaniu z ceną detaliczną. Niekiedy rabaty będą sięgać nawet 50 proc.

Poza markami produkującymi odzież i sprzęt outdoorowy oraz sklepami outdoorowymi, na kiermaszu pojawią się również producenci chwytów i ścian wspinaczkowych.

Kiermasz Odzieży i Sprzętu Outdoorowego na KFG, to jednak nie tylko produkty outdoorowe, ale także festiwal informacji o górskich ubezpieczaniach, klubach i fundacjach oraz outdoorowych targach i stowarzyszeniach.

Zainteresowani swoje pytania będą mogli zadać na stoiskach Alpenverein, IVBV, Fundacji Wspierania Alpinizmu im. Jerzego Kukuczki, Klubu Wysokogórskiego Kraków, targów ISPO Munich oraz ściany wspinaczkowej Avatar. Pojawi się także stowarzyszenie Polish Outdoor Group.

Miłośnicy prasy i literatury górskiej będą mogli uzupełnić braki w swoich biblioteczkach, zakupując w okazyjnych cenach archiwalne numery magazynów górskich oraz książki, przy czym niejedne z nich mogą okazać się białymi krukami. Nie zabraknie również najnowszych propozycji wydawniczych i filmowych.

***

Kiermasz Odzieży i Sprzętu Outdoorowego KFG odbędzie się w dniach od 7 do 9 grudnia 2012 roku, w Pawilonie Dydaktyczno-Sportowym na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Więcej informacji o festiwalu znajduje się na stronie www.kfg.pl.

Kiermasz odbywa się każdego dnia festiwalu:

  • w piątek, 7 grudnia - od godz. 16:00 do 20:00

  • w sobotę, 8 grudnia - od godz. 10:00 do 20:00

  • w niedzielę, 9 grudnia - od godz. 10:00 do 15:30

Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji o 10. Krakowskim Festiwalu Górskim znajduje się na stronie: www.kfg.pl oraz www.facebook.com/FestiwalGorski.

KFG

10. Krakowski Festiwal Górski

7-9 grudnia 2012 roku

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

ul. Rakowicka 27
Pawilon Dydaktyczno-Sportowy

www.kfg.pl