Log in
    

TNF 50/50 Down - kurtka puchowa wymyślona na nowo

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Od wielu lat zastosowanie naturalnego puchu broni się jako najlepsze rozwiązanie, jeżeli chce się stworzyć produkt, który zapewnia odpowiedni poziom termoizolacji i jest przy tym najlżejszy jak to możliwe. Stosuje się go zarówno w kombinezonach himalaistycznych, jak i cieńszych kurtkach warstwy pośredniej.

Współcześnie coraz więcej jest osób, które w czasie aktywności górskich stawiają na szybkość. Wobec tego zmieniają się także oczekiwania wobec odzieży, która ma umożliwić sprawne poruszanie się w trudnym technicznie terenie.

Odpowiedzią na takie oczekiwania są produkty z linii The North Face Summit Series. Jedną z najciekawszych jej elementów jest kurtka L3 50/50 Down. Zastosowano w niej odstępy pomiędzy poziomymi komorami wypełnionymi puchem w celu osiągnięcia idealnego balansu pomiędzy termoizolacją, oddychalnością, a niską wagą i gabarytami produktu.

Kurtka L3 50/50 Down

The North Face przedstawia Summit Series L3 50/50 Down – kurtkę całkowicie zmieniającą dotychczasowe podejście do kwestii izolacji termicznej odzieży. Jej innowacyjna konstrukcja pozwala na sprawniejsze poruszanie się i lepszą wydajność w czasie wspinaczki przy jednoczesnym zmniejszeniu wagi produktu oraz braku konieczności zdejmowania warstw odzieży.

50/50 Down zaprojektowana została we współpracy z członkami teamu The North Face: Andresem Marinem, Hervém Barmassem i Davidem Göttlerem. Ich zaangażowanie pozwoliło stworzyć niezwykle oddychającą, puchową warstwę izolacyjną. W kurtce zastosowano serię poziomych komór wypełnionych puchem, pomiędzy którymi zachowane zostały odstępy. Umożliwia to sprawne odprowadzenie pary wodnej powstającej w czasie wysiłku fizycznego przy zachowaniu właściwości termicznych i wagi dopasowanych do intensywnej aktywności w ekstremalnych warunkach.

Kurtka powstała z myślą o wysokogórskich przygodach. Ilość ciepła, jakie zapewnia, w stosunku do niskiej wagi oraz kompaktowości to zdecydowany atut, który doskonale sprawdzi się podczas długich dni spędzonych w ścianie.

Innowacyjność kurtki z kapturem L3 50/50 Down z linii Summit Series doceniona została podczas targów ISPO 2020, na których zdobyła ona nagrodę Produkt Roku.

Kurtka dostępna jest w sprzedaży na www.thenorthface.pl oraz w wybranych sklepach i u dystrybutorów.